МОЗ буде більше платити сімейним лікарям за декларацію з пацієнтом

МОЗ буде більше платити сімейним лікарям за декларацію з пацієнтом

МОЗ буде більше платити сімейним лікарям за декларацію з пацієнтом
Суспільне

Міністерство охорони здоров'я планує збільшити базовий тариф оплати однієї декларації між сімейним лікарем та пацієнтом із 600 до 710 гривень.

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Збільшення фінансування галузі первинної медичної допомоги відбудеться завдяки зміні тарифу оплати декларації між пацієнтом і сімейним лікарем. Досі кошти на первинну медичну допомогу розраховувалися за формулою 600 грн на одну укладену декларацію. МОЗ планує збільшити цей тариф до 710 гривень.

Степанов наголосив, що названа сума є лише базовою ставкою, яка може значно зростати через дію коефіцієнтів. Зокрема, фінансування зростатиме у разі, якщо декларація укладена із громадянином з гіпертонічними захворюваннями, цукровим діабетом, тощо, а також якщо сімейний лікар веде пацієнтів на амбулаторному лікуванні. Додатковий коефіцієнт фінансування також буде діяти для хворих на туберкульоз і для лікарів, що працюють у гірських районах.

Як повідомив Степанов, наразі в Україні громадяни уклали майже 31 мільйон декларацій із сімейними лікарями. Збільшення тарифу оплати декларації призведе до зростання фінансування первинної медичної допомоги до 23,5 мільярда гривень.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров’я планує підвищити тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги у наступному році зі 164 до 412 гривень.
  • МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом.
  • Міністерство охорони здоров'я скасувало обов'язкове проходження тестування на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для осіб, які виходять із самоізоляції.

Вибір редакції

На початок