У Черкасах в повітрі зафіксували перевищення норм діоксиду азоту та формальдегіду

У Черкасах в повітрі зафіксували перевищення норм діоксиду азоту та формальдегіду

пагорб Слави, погода
Краєвид з Пагорба Слави у Черкасах, грудень 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

У Черкасах в повітрі зафіксували перевищення норм діоксиду азоту та формальдегіду. У Дніпровському мікрорайоні 23 грудня зафіксували перевищення формальдегіду майже у тричі.

Йдеться про період спостережень з 18 по 23 грудня 2023 року, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У лабораторії дослідили 323 проби атмосферного повітря. Загальна кількість хімічних сполук, що контролюються регулярно, становить 17, пояснив метеоролог.

"Проби повітря відбирались чотири рази на добу у різних мікрорайонах міста: центр, Дніпровський та Південно-Західний. Впродовж вказаного періоду повітря у місті було забруднене діоксидом азоту та формальдегідом, концентрації яких перевищували гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом", — деталізував Віталій Постригань.

Згідно з результатами, діоксид азоту перевищував гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом:

  • у центрі міста – у 1,1–1,6 раза, з 20 по 23 грудня;
  • у Дніпровському мікрорайоні – у 1,1 раза, 21 грудня;
  • формальдегід перевищував гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом:
  • у Дніпровському мікрорайоні – у 2,1; 2,9 раза, 21 та 23 грудня;
  • У Південно-Західному мікрорайоні перевищень не спостерігалось. Лише пилові домішки 20 та 21 грудня були на рівні гранично допустимої концентрації за середньодобовим вмістом.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в цілому по м. Черкаси приведена в таблиці.

У Черкасах повітря забруднене
Черкаський обласний гідрометцентр

"У порівнянні із попереднім тижнем, у центрі міста зросли концентрації діоксиду азоту. В Дніпровському мікрорайоні до рівня ГДК підвищились концентрації аміаку. В Південно-Західному мікрорайоні дещо підвищились концентрації оксиду азоту. Решта контрольованих присутніх у повітрі шкідливих домішок — без суттєвих змін", — прокоментував Віталій Постригань.

За прогнозом, з 27 грудня, завдяки поривам вітру зросте розсіювання шкідливих домішок в атмосфері. Очікується посилення вітру до 15-20 м/с.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок