"Нагадати про тих, хто в полоні".Як у Львові відбулася акція на підтримку військовополонених

"Нагадати про тих, хто в полоні".Як у Львові відбулася акція на підтримку військовополонених

26 грудня у Львові відбулася акція на підтримку військовополонених захисників України. Їхні родичі вийшли нагадати, що військовослужбовці досі не повернулися додому. Підтримати сім’ї полонених прийшов вертеп Першого театру для дітей та юнацтва.

Про це із місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

Дружини та матері захисників Маріуполя, а також небайдужі містяни, вийшли на підтримку тих, хто ще не повернувся додому. Чоловік Олени Тихонової у російському полоні з 18 травня минулого року. Він є захисником "Азовсталі".

"Тримався. Сказав: "Бережіть себе". Попереджав, щоб я виїжджала. Я чомусь не вірила, що таке прям буде сильне. Станом на сьогодні мені невідомо нічого. Знаю останнє повідомлення від звільнених хлопців з полону – це ще травень поточного року – що нібито він був в Донецькому СІЗО", – розповідає дружина військовополоненого Олена Тихонова.

Мама захисника Маріуполя
Катерина Жидачевська тримає плакат із написом: "Поверніть мені сина з полону!...". Фото: Суспільне Львів

Син Катерини Жидачевської – 23-річний контрактник. Він також вже рік і сім місяців перебуває в полоні. У матері є лише інформація, що його утримують на території Російської Федерації.

"Дуже важко дивитися такі новини, коли російських полонених утримують у нас і їм роблять свято Різдва, їм роблять свято Миколая. А ми не знаємо, вірніше, ми знаємо від тих хлопців і дівчат, які вийшли з полону, що вони не мають що їсти в російському полоні. Що вони мерзнуть. Що їх катують", – каже мати військовополоненого Катерина Жидачевська.

Акція підтримки військовополонених у Львові
Учасники акції у Львові. Фото: Суспільне Львів

Такі заходи родини військовополонених проводять не вперше. І у час Різдва хочуть ще раз нагадати, що кожного військовослужбовця чекають вдома, каже організаторка акції Ірина Новосядло.

"В час Різдва і новорічних свят, коли ми всі заклопотані своїми справами, ми вкотре хочемо нагадати про тих, хто є в полоні. Загалом ми хочемо нагадати про всіх наших військових: хто є в полоні, хто є на передовій, захищає нас, хто загинув за нас. Бо дякуючи їм, ми сьогодні можемо колядувати, ми сьогодні можемо святкувати Різдво", – розповідає Ірина Новосядло.

У Львові відбулася акція підтримки військовополонених
Вертеп Першого театру долучився до акції на підтримку військовополонених. Фото: Суспільне Львів

Аби підтримати сім’ї полонених захисників, до них прийшов заколядувати вертеп Першого академічного театру для дітей та юнацтва.

"Можливо, та наша допомога, те, що ми можемо зробити, буде почута Богом. І ті наші воїни, які зараз терплять неймовірні муки, тому що вони зараз у полоні, це не можна ні словами сказати, це муки, страшні. І надія на те, що якщо ми будем колядувати і це полине туди, нагору, до небес, і хоча б на якусь частинку полегшить їм ці муки. А найбільша надія – що вони повернуться до нас", – каже артистка Першого театру Ольга Гапа.

До 7 січня у місті розставлять тимчасові ватри, навколо яких збиратимуться музиканти, актори з вертепом, пластуни та запрошуватимуть усіх до спільного колядування.

На початок