"Штурмують, але ми даємо відсіч": робота артилеристів із Тернопільщини

"Штурмують, але ми даємо відсіч": робота артилеристів із Тернопільщини

Поблизу Кремінної Україну обороняють артилеристи 2 стрілецького батальйону 67-ї окремої механізованої бригади ДУК. Кожного дня військові з Тернопільщини б’ють по російських військових зі своїх гармат.

Командир артилерійського розрахунку "Кріт" передає координати навіднику гармати "Яцику", а той робить постріл.

Артилерійська гармата
Гармата. Фото: Суспільне Тернопіль

"Кріт" говорить, що стріляють по російських військових снарядами, які мають дальність понад 10 кілометрів.

"Гармата іноземного виробництва, це 105 калібр, це снайперська гармата. Нею можна попасти, скажімо так, майже білці в око, якщо всі дії в розрахунку злагоджені на 100%. Зазвичай ми не знаємо, яка наша ціль, але для підняття духу нам повідомляють, що ми влучили в бліндаж, у живу силу противника, також є рухомі цілі, наприклад, колони техніки".

командир розрахунку
Командир розрахунку з позивним "Кріт". Фото: Суспільне Тернопіль

"Кріт" каже, в їхньому артилерійському розрахунку зараз працюють декілька людей.

"Є місце навідника. У нього є важелі вертикального та горизонтального наведення. Є прицільний пристрій, цифри. Ми доводимо навіднику усі цифри й він все робить чітко. Стоїть заряджаючий, в нього також дуже відповідальна робота. Він відкриває казенник, заряджає снаряд, доповідає, що заряджено. Також у розрахунку є споряджаючий. Він усе складає докупи і приносить нам сюди, щоб ми все тільки зарядили".

Навідник гармати з позивним "Яцик" розповідає, перед тим, як запустити снаряди, їх зважують.

Військовий "Яцик"
Військовий "Яцик" зважує снаряд. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ми важимо для того, щоб була точна інформація про вагу снаряда. Важчі та легші снаряди літають по-різному. Тому ми ці дані вводимо в "кропиву" для точної стрільби. Вага залежить від того, чи снаряд йде зі штатним зриваком, чи без. Переважно від 14 кілограмів йде вага стандартних снарядів".

Навідник гармати
Навідник гармати з позивним "Яцик". Фото: Суспільне Тернопіль

Також для злагодженості та зручності в роботі всі снаряди артилеристи сортують.

Снаряди
Артилеристи сортують снаряди. Фото: Суспільне Тернопіль

"Снаряди в нас бувають різні – в тубусах картонних, пластикових, активно-реактивні, осколково-фугасні. Наші козаки все розпаковують і складають відповідно до гармат. Це наш перший закон – це все повинно йти з однієї партії. Далі працюємо по вазі. Завжди стараємося зробити від меншого до більшого, щоб коригувальники розуміли, що може бути наступним кроком. Це не новинка, але ми цим почали користуватися і всі задоволені", — говорить командир артилерійського розрахунку.

Командир артилерійського розрахунку
"Кріт" біля місця заряджаючого. Фото: Суспільне Тернопіль

Заступник командира батальйону з артилерії Роман Безкостий каже, ситуація на напрямку, де працюють, важка.

"Ситуація стабільна, але напружена, ворог по всій лінії фронту проводить активні наступальні дії. На нашому напрямку він проводив активні дії близько двох тижнів тому, ми дали йому відсіч і декілька тижнів зараз умовно спокійніше. Сьогодні ворог також пробував проводити штурмові дії, але в нього нічого не вийшло. Ситуація складна, але контрольована. Зараз більш активна фаза відносно тижнів затишшя, то працюємо інколи дуже багато, впродовж доби хлопці опрацьовують велику кількість снарядів".

Роман Безкостий
Заступник командира батальйону з артилерії Роман Безкостий. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок