Черкаська фахівчиня розповіла, які переваги для переселенців дає довідка ВПО

Черкаська фахівчиня розповіла, які переваги для переселенців дає довідка ВПО

Черкаська фахівчиня розповіла, які переваги для переселенців дає довідка ВПО
Фото: Департамент соціальної політики Черкаської міської ради

Переселенці, які оселилися у Черкасах, мають право отримати грошову допомогу, яка відшкодує оплату оренди житла. Але для отримання допомоги на проживання не достатньо бути внутрішньо переміщеною особою.

Необхідно відповідати низці критеріїв, встановлених Порядком надання допомоги на проживання ВПО, розповіла заступниця директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

Один із критеріїв — довідка ВПО.

"Довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Отримання довідки (як і постановка на облік) є правом внутрішньо переміщеної особи, а не її обов'язком. Тобто, людина вправі сама визначати хоче вона ставати на облік як переміщена особа чи ні", — розповіла Катерина Бінусова.

Допомога на проживання ВПО – це державна соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб з-поміж незахищених верств населення.

"Якщо особа не має права на допомогу – довідку не обов'язково отримувати, але вона може надати додаткові права та гарантії", — додала директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради.

Діти ВПО мають право:

  • на першочергове зарахування до державних/комунальних садків;
  • на безоплатне гаряче харчування у державних/комунальних садках і школах;
  • на продовження здобуття освітнього рівня (дошкільної, шкільної, середньо-спеціальної, вищої освіти), а також отримання соціальної стипендії;
  • право на оздоровлення та відпочинок.

Також статус ВПО дає право на допомогу:

  • у житлових питаннях: спрощений порядок оформлення субсидії за фактичним місцем проживання (лише заява + декларація на субсидію); пільгові кредитні програми, наприклад, "Доступне житло", "Власний дім", "Кредит під 3%"; право стати на квартирний облік та вселитися у тимчасове житло;
  • у питаннях зайнятості: право припинити трудові відносини та зареєструватися безробітним у спрощеному порядку; право на реєстрацію як ФОП за місцем тимчасового проживання;
  • доступ до гуманітарної та благодійної допомоги.

Якщо отримання довідки ВПО не означає автоматичне призначення допомоги, то призначення допомоги без попереднього отримання довідки (а точніше – взяття на облік) неможливе.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок