Netflix випустив документальну стрічку про дружбу людини і восьминога

Netflix випустив документальну стрічку про дружбу людини і восьминога

Netflix випустив документальну стрічку про дружбу людини і восьминога CNN

Стрімінговий сервіс, американський виробник фільмів і серіалів Netflix випустив документальний фільм "Мій учитель восьминіг" про режисера і фридайвера Крейга Фостера, який під час своїх пірнань у південній частині Африки подружився з восьминогом.

Як пише CNN, історія сталася у 2010 році, коли Фостер у холодних водах побачив самку восьминога, яка ховалася під "плащем" з каміння.

Відтоді чоловік почав слідкувати за цією істотою, яка здавалася йому неймовірно сором'язливою. Фостер намагався довести їй, що не є хижаком, залишаючись нерухомим у її присутності. Протягом кількох тижнів вона ховалася у своєму лігві, маскувалася або проштовхувалася у найближчу тріщину, щоб утекти.

Однак потім, після 26 днів "нав'язливого залицяння", восьминіжка сама потягнулася до фридайвера і торкнулася його. У фільмі Netflix цей момент проілюстрований щупальцем восьминога, яке обвите людською рукою.

Після встановлення довіри з підводною твариною, Фостер фіксував їхнє спілкування, проводячи з восьминогом до двох годин щодня протягом року.

"Якщо ви завоюєте довіру цієї тварини протягом кількох місяців, вона фактично буде ігнорувати вас і продовжить своє звичайне життя, дозволить вам увійти в свій секретний світ", — сказав Фостер.

Зокрема, восьминіг зміг перехитрити акулу, сховавшись на її спині після нападу, а також виростити нове щупальце. Фостер сказав, що восьминіг показав йому багато абсолютно нових для науки форм поведінки, тому що ця тварина довіряла йому.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше