На Київщині до кінця року планується ввести в експлуатацію два мости — Кравченко

На Київщині до кінця року планується ввести в експлуатацію два мости — Кравченко

У Київській області до кінця 2023 року ввести в експлуатацію два мости, які були пошкоджені під час бойових дій.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, мости відкриють на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення на ділянках Перемога – Баришівка та Корніївка – Недра – Згурівка – Березань.

На Київщині тривають процеси відновлення об'єктів, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Уже повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності відновили понад 15 тисяч об'єктів, зазначив Кравченко.

"Вся відбудова має бути прозорою. Разом з Центром дослідження фіскальної політики запустили дашборд відновлення. Це інтерактивна мапа, яка дозволяє відстежувати видатки на відновлення Київщини. Йдеться про фінансування відбудови пошкоджених об’єктів на всіх адміністративних рівнях", — сказав очільник ОВА.

Що відомо про відбудову мостів після деокупації Київщини

Після звільнення Київщини від російських військ 11 квітня 2022 року через річку Ірпінь в Романівці запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Минулого літа відновили рух залізничним мостом через річку Ірпінь, а в Макарові відремонтували міст через річку Здвиж. Він був пошкоджений російськими військовими внаслідок прямого влучання снарядів.

Восени минулого року почали відновлювати міст річку Трубіж. Також відбудували міст у Стоянці, пошкоджений під час наступу росіян.

У травні 2023 року відкрили відбудований міст через річку Таль на автотрасі Київ–Іванків–Овруч. Його росіяни підірвали, коли відступали з Київської області.

У червні відновили міст через річку Ірпінь, який зруйнувала російська армія в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Тоді росіяни завдали удару по мосту, що ускладнило евакуацію цивільних. Люди у крижаній воді переходили річку.

Зруйнований військами РФ Романівський міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу.

На початок