Багатії забруднюють атмосферу вдвічі більше за решту населення планети — вчені

Багатії забруднюють атмосферу вдвічі більше за решту населення планети — вчені

Багатії забруднюють атмосферу вдвічі більше за решту населення планети — вчені Акція на захист клімату у Британії/фото АР

Кілька мільйонів найбагатших людей планети спричиняють удвічі більше викидів вуглецю в атмосферу, ніж решта населення планети.

Такого висновку дійшли вчені Стокгольмського інституту навколишнього середовища.

Науковці досліджували вплив людей на забруднення атмосфери протягом 25 років — з 1990 по 2015, коли щорічна кількість вуглецевих викидів зросла на 60%. Вони визначили, що 63 мільйони найбагатших людей у світі, які представляють всього 1% населення, призвели викидів в атмосферу в рази більшої кількості вуглецю, ніж життя 3,1 млрд бідних людей, що складають майже половину популяції всієї Землі.

Читайте також: Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

"Збільшення кількості споживання і без того багатих людей виснажує вуглецевий бюджетМаксимальна кількість антропогенних парникових газів, які можуть потрапити в атмосферу до катастрофічного підвищення температури. І це, звісно, найбільшою мірою позначається на найбідніших і найменш відповідальних", — зазначив один з авторів дослідження Тім Гор.

Як визначили дослідники, за обраний період 1% найбагатших представників планети використали 9% "вуглецевого бюджету".

"Зрозуміло, що вуглецевмісна і вкрай нерівноцінна модель економічного зростання за останні 20-30 років не принесла користі найбіднішій половині людства", — наголосив Гор.

За його словами, дослідження показує, що ідея про те, що люди мають обирати між економічним зростанням і подоланням кліматичної кризи є помилковою.

Що відомо

  • Учені дізналися, що виверження вулканів та глобальне потепління 233 мільйони років тому стали причиною масового вимирання та дали можливість розвитку динозаврів, ссавців і крокодилів.
  • Науковці наблизилися до розгадки можливої причини вимирання динозаврів близько 66 мільйонів років тому. На одному кінці Землі вдарив метеорит, спаливши ліси, а на іншому — прокинулися вулкани.
  • Вчені попереджають про те, що зміни клімату можуть призвести до повторного масового вимирання видів тварин.
  • У ХХІ столітті прогнозується вимирання понад 550 видів ссавців.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди