До 10 років позбавлення волі загрожує чоловіку, якого підозрюють у зґвалтуванні двох жінок на Сумщині

До 10 років позбавлення волі загрожує чоловіку, якого підозрюють у зґвалтуванні двох жінок на Сумщині

Сумська область, судитимуть чоловіка за зґвалтування двох жінок на Сумщині
Обвинувачений у зґвалтуванні двох жінок, Сумська область, грудень, 2023 р. Фото: Сумська обласна прокуратура

На Сумщині судитимуть 33-річного чоловіка, якого підозрюють у зґвалтуванні двох жінок. Обвинуваченому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Про це повідомили у Сумській обласній прокуратурі.

За даними прокуратури, вночі 4 листопада 2023 року чоловік через пошкоджене вікно заліз до приватного будинку у Тростянці. В оселі він зґвалтував 72-річну жінку.

Під час слідства встановили, що затриманий причетний до ще одного зґвалтування, яке сталось за декілька днів до цього. Тоді він вночі постукав у двері приватного будинку, представившись правоохоронцем вимагав, щоб його впустили. Після відмови вибив вікно, заліз у будинок та зґвалтував 52-річну жінку, зазначили у прокуратурі.

До цього обвинувачений вже неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжок, грабежів та розбою. Понад 10 років чоловік провів у місцях несвободи.

Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 1Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування) - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. та ч. 2 Зґвалтування, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-яке із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 153-155 цього Кодексу, або вчинення таких діянь щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, або щодо особи у зв’язку з виконанням цією особою службового, професійного чи громадського обов’язку, або щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.ст. 152, ч. 1 ст. 162Порушення недоторканності житла. Ч. 1 - Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян - караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років., ч. 1 ст. 353Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи. Ч. 1 - Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь - карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. КК України. За скоєне йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок