"Другорядні вулиці на околицях": топонімічну комісію Одеси розкритикували щодо перейменувань на честь військових

"Другорядні вулиці на околицях": топонімічну комісію Одеси розкритикували щодо перейменувань на честь військових

"Другорядні вулиці на околицях": топонімічну комісію Одеси розкритикували щодо перейменувань на честь військових
Одна з вулиць у центрі міста. Фото: Суспільне Одеса

Історико-топонімічну комісію Одеської міськради розкритикували щодо перейменування вулиць міста на честь військових, загиблих на українсько-російській війні. Керівник територіального відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Сторожук заявив, що комісія проігнорувала їхні пропозиції й обрала вулиці без погодження з рідними загиблих.

Про це він написав 21 грудня на своїй сторінці у Facebook.

За словами Миколи Сторожука, історико-топонімічна комісія погодила тільки одну їхню пропозицію щодо перейменування вулиць на честь загиблих військових: вулицю генерала Бочарова на вулицю Владислава Бувалкіна. Цю назву одесити підтримали на громадських обговореннях і повторно винесуть на сесію Одеської міськради.

Пропозиції щодо решти прізвищ, зазначив він, комісія проігнорувала і запропонувала свої вулиці. Їх Сторожук назвав "другорядними вулицями на околицях міста". Мова йде про рішення історико-топонімічної комісії від 18 грудня, на якому вирішили перейменувати вулиці Марії Демченко, Якутську, Махачкалінську та Каманіна на честь загиблих військових Дениса Максишка, Ігоря Бедзая, Віталія Блажка та Валерія Самофалова, які є Героями України.

У Мінветеранів пропонували інші вулиці для перейменування. На честь Дениса Максишка — вулицю генерала Петрова, на честь Віталія Блажка — вулицю Жуковського або Буніна, на честь Валерія Самофалова — вулицю маршала Говорова. За словами Миколи Сторожука, вони були погоджені з рідними загиблих.

"І всі ці пропозиції відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" в обов’язковому порядку були погоджені з батьками, дружинами загиблих воїнів. Але ІТК ОМР цю вимогу Закону нахабно ігнорують і пропонують без погодження з рідними загиблих воїнів перейменувати інші другорядні вулиці на околицях міста", — заявив представник Мінветеранів.

У серпні на пресконференції член історико-топонімічної комісії Олександр Бабіч розповів, що комісія обирає для перейменування вулиці, пов'язані з загиблими військовими: він жив на цій вулиці, тут була розташована його школа і т.д. За його словами, вулицю Махачкалінську обрали для перейменування на честь Віталія Блажка, тому що він жив на ній.

Наразі в Одесі комісія підтримує перейменування вулиць на честь військових, які мають звання "Герой України" або є повними кавалерами ордену "За мужність".

Історико-топонімічна комісія — це консультативно-дорадчий орган. Її рішення мають рекомендаційний характер та виносяться на громадське обговорення, а потім — на сесію Одеської міської ради.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок