Проголосували одноголосно: Черкаси — з бюджетом на 2024 рік

Проголосували одноголосно: Черкаси — з бюджетом на 2024 рік

Доповнено
Проголосували одноголосно: Черкаси — з бюджетом на 2024 рік
Фото: Суспільне Черкаси

Черкаська міська рада під час чергової сесії 22 грудня проголосувала за бюджет на 2024 рік.

Доходи бюджету становитимуть 4,7 мільярда гривень, із яких 443 мільйони спрямують на підтримку Збройних Сил, передала кореспондентка Суспільного Анна Іщенко із сесійної зали.

Рішення депутати ухвалили одноголосно, міський голова — утримався.

Найбільше грошей спрямували на Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради — понад два мільярди гривень.

Доходи загального фонду бюджету громади — 4 277 мільйона гривень та доходи спеціального фонду бюджету громади — 391,2 мільйона гривень. Також бюджет розвитку — 254,8 мільйона гривень.

Проєкт бюджету Черкас на 2024 рік обговорювали протягом двох тижнів на бюджетних комісіях та на сесії полеміки не уникнули, розповіла директора департаменту фінансової політики Тетяна Харенко. Кожна з фракцій висловила свою думку:

Депутат від партії "Голос" Віктор Євпак

"Податок на доходи фізичних осіб, податкова чітко говорить оптимістичний сценарій – зростання 17 %. Якщо я правий, ці гроші ми не доотримуємо, і будемо це знати в середині або в кінці року, але і гроші вже втрачені, то це потенційні борги. Я дуже вас прошу сумлінно віднестись до цієї статті".

Депутатка від партії "За майбутнє" Любов Майборода додала:

Цей проєкт бюджету затвердив виконком збільшивши на 28 мільйонів, коли він надходить на розгляд депутатів – депутати збільшують дохідну частину вже на 400 мільйонів скажіть мені — це повага до фахівців?"

Депутат від партії "За майбутнє", директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась зауважив:

"Потрібно находити баланс між інтересами Збройних Сил і між інтересами критичної інфраструктури для забезпечення діяльності трьохсот тисячного міста".

Депутат від партії "Батьківщина" Роман Діскант:

"Я вважаю, що цей бюджет над яким ми попрацювали — це найкращий бюджет того, що ми можемо зараз собі дозволити у воєнний час і не зруйнувати економіку міста".

У залі були присутні й учасники ініціативної групи "Спротив Черкащини". Їхні вимоги озвучила Валерія Цимбал.

"Головна наша мета – це збільшення підтримки Сил оборони, бо саме на фронті вирішується, чи будуть Черкаси тиловим містом, чи стануть фронтовим. Більшість витрат, які ми пропонуємо скоротити — це нормальні витрати для мирного часу, але, щоб ми повернулись до питань квіткових клумб і міських свят, нам потрібно виграти у війні".

Міський голова Анатолій Бондаренко прокоментував:

"Одна справа бюджет ухвалити – інша його виконувати, мене більше цікавить питання, як ми будемо наповнювати цей бюджет. Як будемо збирати видатки. Я переживаю, що ми будемо не в змозі зібрати цей бюджет і ми потрапимо в точно таку ситуацію в яку потрапили зараз. У мене, на жаль, не втішні прогнози, дай Бог, щоб я помилявся".

Цьогоріч сума бюджету не змінилась, порівняно з попередні, пояснила директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко. Пріоритетними напрямками залишилась освіта, соціальна підтримка та інфраструктура. 500 мільйонів спрямували на підтримку ЗСУ, гроші на цю програму знімали з різних департаментів.

"Обов’язковими є захищені видатки, які зафіксовані у бюджетному кодексі — це заробітна плата. Це енергоносії і макроекономічні показники, які зафіксовані у державному бюджеті. Тому що забезпечення цих напрямів вони зумовлюють життєдіяльність лікарень, садочків і шкіл. Усі інші видатки непріоритетні при доведенні показників були зменшені по всіх департаментах на 26%".

Сесію перервала повітряна тривога, тож розгляд інших питань перенесли на 26 грудня.

Трансляція наживо:

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок