Група американських психологів оцінила рівень щастя людей в моменти, коли вони проводять час з сім'єю та з друзями. Виявилося, що не завжди час з рідними людьми приносять стільки ж задоволення, скільки зустрічі з приятелями.
За результатами дослідження, опублікованого в журналі Американської асоціації психологів Journal of Personality and Social Psychology, науковці змогли спростувати попередні дані стосовно того, що наявність близьких відносин — основна потреба людини для відчуття внутрішнього добробуту.
У дослідженні брали участь 400 осіб. Їх просили згадати свої відчуття під час спілкування з сім'єю і друзями. Вони повинні були розповісти про те, що вони роблять під час таких зустрічей і оцінити свій досвід за емоційною шкалою від нуля до шести.
У результаті суб'єктивний рівень щастя від проведення часу з друзями виявився вищим, ніж з родиною. Вчені пояснили це тим, що в компанії приятелів люди, як правило, відпочивають і проводять вільний час. А рідні люди часто пов'язані з побутом та не завжди приємною рутиною.
За даними психологів, 65% часу, проведеного з друзями, пов'язано зі спілкуванням. У випадку з сім'єю це було 28%. При цьому учасники дослідження позитивно відгукувалися про своїх рідних, якщо мова не йшла про побутові обов'язки.
Що відомо
- Дослідники з університету Західного Онтаріо у Лондоні назвали секрет успішних стосунків.
- Учені з'ясували, що активні ігри з батьком розвивають у дитини самоконтроль.
- Американські вчені з університетів Індіани та Пенсільванії провели дослідження і виявили взаємозалежність між зовнішнім виглядом людини та її поведінкою. Вони з'ясували, що щедрі люди виявилися більш привабливими.