Відновлення 900 осель, електропостачання в громадах, буріння шести свердловин. Голова ОВА про відбудову Херсонщини

Відновлення 900 осель, електропостачання в громадах, буріння шести свердловин. Голова ОВА про відбудову Херсонщини

У деокупованих населених пунктах Херсонщини приблизно 900 людей мають відремонтовані оселі, які раніше були зруйновані російською армією. Це стало можливим завдяки програмі "Пліч-о-пліч".

Про це під час пресконференції повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.

Про програми відновлення Херсонської області

Він також розповів, що наступного року проєкт "Пліч-о-пліч" буде працювати в 147 населених пунктах з 228. І додав, що 1130 жителів отримали компенсації за зруйноване житло на загальну суму 128 млн.

"Плануємо в наступному році п'ять тисяч об'єктів відновити за різними програмами. Якщо буде можливість, зробимо більше. Наразі 23 тисячі об'єктів в області зруйновані, чи повністю, чи частково", — каже голова ОВА.

херсонщина, пліч-о-пліч
Фахівці ремонтують пошкоджені внаслідок обстрілів РФ будинки, Херсонщина, липень 2023 року. Фото: Олексій Кулеба/Telegram

Про ситуацію з опаленням в області

Де не було електропостачання — там була критична ситуація. Ми проводили перемовини з 19 організаціями, щоб вони допомогли перекривати все. Вони прийняли зобов'язання і кожен день доставляють людям дрова та паливо. Водночас існує програма на отримання коштів на опалювання. Наразі приблизно 10 тисяч сімей отримують кошти.

Про водопостачання та буріння свердловин

"Станом на 21 грудня встигли завершити повністю шість свердловин із запланованих 50. Ще дві — в роботі. Всі інші плануємо на наступний рік у звʼязку з тим, що безпекова ситуація не дозволяє поставити там вежу. Люди виїжджають, підрядники виїжджають на місце, але після прильоту відмовляються від цієї роботи", — говорить очільник ОВА.

херсонщина, відбудова, прокудін
В одній з громад Херсонської області відновлюють водопостачання, листопад 2023 року. Фото: Херсонська ОВА/Telegram

Він додав, що у двох населених пунктах наразі критично з водою — туди довозять воду. Це Милівська та Новоолександрівська громади. В одному пункті 50 людей, а в іншому десь 100-130 людей. Їм доправляють воду питну та технічну.

"Всі інші отримують зі свердловин, які були. Там світла немає, там стоять генератори. Воду зі свердловин подають погодинно", — каже Прокудін.

херсон, електрика
Енергетики лагодять зруйновані російськими обстрілами мережі. Фото: Суспільне Херсон

Про відновлення електропостачання на Херсонщині

З 228 населених пунктів — 188 з електропостачанням. Ми не можемо повернути електрику тільки в ті райони, де складна безпекова ситуація. У всіх населених пунктах, де було можливо, — поновили. Навіть район Острів у Херсоні наразі зі світлом, навіть ті громади, які постійно під обстрілами", — розповів Олександр Прокудін.

Він додав, що найтяжча ситуація — у чотирьох населених пунктах Бериславського району і наразі шукають шляхи вирішення ситуації. Прокудін каже, що там від лінії зіткнення дуже не велика відстань, тому дронами щодня атакують трансформатори. Дві машини електриків вже опинились під обстрілами, і люди відмовляються їхати обстежувати, тому шукають фахівців.

Також фахівці Херсонського районного управління ДСНС України спільно з представниками поліції та служби у справах дітей провели рейд, де перевірили дотримання жителями області правил безпеки при поводженні з опалювальними приладами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок