Надбудова над "Замком Річарда" в Києві: що зобов'язався виконати власник

Надбудова над "Замком Річарда" в Києві: що зобов'язався виконати власник

Надбудову на "Замку Річарда" в Києві частково демонтують, щоб замінити блоки на цеглу
"Замок Річарда", Київ, листопад 2023 р. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

Надбудову на "Замку Річарда" в Києві приведуть у відповідність до проєкту реставрації будівлі. Зокрема, частину бетонних блоків замінять цеглою, характерною для пам'ятки архітектури.

Про це йдеться у дописі Facebook Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Повідомляється, що замовник робіт виконав припис Департаменту і надав на ознайомлення проєктну документацію щодо об'єкта по вул. Андріївський узвіз, 15. Представники Міністерства культури і Департаменту охорони культурної спадщини оглянули будівельні роботи на місці.

За результатами огляду, з метою збереження пам'ятки власника, зокрема, зобов'язали:

  • актуалізувати паспорт пам'ятки, в якому будуть детально описані автентичні елементи та історичні нашарування та уточнено предмет охорони;
  • оновити охоронний договір, в якому врахувати усі необхідні заходи з реставрації пам'ятки, зокрема невідкладні консерваційні роботи і терміни їх виконання.
  • доповнити проєкт заходами з благоустрою території, реставрації автентичних елементів інтер'єрів будівлі.

У Департаменті охорони культурної спадщини висловились і стосовно надбудови на даху "Замку Річарда".

"…цей об'єм був свого часу виконаний з невідповідних і не автентичних матеріалів (що спричинило незадовільний стан цієї частини будинку та необхідність заміни конструктивних елементів)..." — зазначили у відомстві. Новозведена частина споруди не є об'єктом охорони, тож її перебудуть. Власник зобов'язався:

  • привести надбудову у відповідність до погодженого паспорта опорядження фасадів, з частковим демонтажем верхніх декоративних елементів (зубців) з бетонних блоків, і виконати їх з цегли, характерної для пам'ятки;
  • забезпечити влаштування дахового накриття на відкритих ділянках даху, згідно з погодженою проєктною документацією, щоб уберегти інтер'єри пам'ятки від негативного атмосферного впливу.

Наприкінці листопада стало відомо, що на Подолі почали зводити надбудову на пам'ятці архітектури національного значення "Замок Річарда". Тоді у КМДА говорили, що не отримували на погодження науково-проєктну документацію стосовно виконання робіт в історичній будівлі.

"Замок Річарда — Левове серце" — це п'ятиповерховий будинок на Андріївському узвозі в неоготичному стилі. Його збудували протягом 1902-1904 років.

Будівлю назвали кияни на честь англійського короля Річарда I Левове Серце, героя роману Вальтера Скотта "Айвенго".

На початок