В Одесі тільки 47% депутатів міськради ведуть прийом виборців — КВУ

В Одесі тільки 47% депутатів міськради ведуть прийом виборців — КВУ

Мерія Одеси
Будівля Одеської міськради на Думській площі. Фото: Суспільне Одеса

47% депутатів Одеської міськради ведуть прийом громадян. За цим показником Одеса на передостанньому місці моніторингу, який проводив "Комітет виборців України".

Про це 21 грудня на брифінгу в Media Centre Ukraine – Odesa повідомив голова Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" Анатолій Бойко.

Моніторинг проводили з 1 вересня по 31 жовтня. В Одесі представники комітету дослідили, як ведуть прийом 59 з 62 депутатів міської ради, оскільки два депутати наразі перебувають в ЗСУ, а ще один раптово помер восени. Звертали увагу на те, чи може виборець знайти інформацію, де приймає депутат, наскільки вона актуальна, в якому форматі депутат веде прийом.

моніторинг депутатів
Моніторинг здійснення прийому громадян депутатами місцевих рад. Фото: скриншот з трансляції брифінгу

За даними КВУ, в Одесі тільки 47% депутатів ведуть прийом громадян. Це 29 з 59 народних обранців. При цьому, як зазначив Бойко, ця цифра може бути більшою, оскільки у відкритому доступі на депутатському порталі інформація про прийом депутатів закрита, при цьому у інших містах вона не є таємницею.

"Велична проблема, з якою ми зіткнулись — це недоступність інформації про прийом депутатів Одеської міської ради. … Ми інформацію шукали на сторінках в соцмережах депутатів, особисто з ними зв'язувались, через партійні приймальні. Можливо, про те, що хтось веде прийом, ми просто не знайшли інформацію. Але якщо ми її не знайшли, цілеспрямовано і методично шукаючи, то що вже пересічний громадянин", — зазначив Анатолій Бойко.

Моніторинг показав, що в середньому одеські депутати ведуть прийом раз на місяць. При цьому збільшилась кількість зустрічей за попереднім записом, а також онлайн. Свої контакти оприлюднили 54% депутатів, адресу — 32%, графік прийому — 20%.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок