Підозрюють у заробітку на тілах померлих. На Кіровоградщині обрали запобіжний захід патологоанатому

Підозрюють у заробітку на тілах померлих. На Кіровоградщині обрали запобіжний захід патологоанатому

Ексклюзивно

У місті Олександрія Кіровоградської області обрали запобіжний захід 41-річному завідувачу патологоанатомічного відділення центральної міської лікарні. Його підозрюють у хабарництві. А саме, у заробітку на тілах померлих – вимаганні грошей у родичів за безплатні послуги. Підозрюваний пояснив, що виконував свою роботу, а інші послуги надавав, як підприємницьку діяльність.

Перше засідання у справі відбувалось в Олександрійському міськрайонному суді. За інформацією прокурорки Ганни Мельникової, у справі нині 13 потерпілих. У разі доведення вини лікарю загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

“Бальзамування тіл та надання косметичних послуг не передбачені у патологоанатомічному відділенні. Збереження тіл померлих тривалий час, швидка видача лікарського свідоцтва – ці послуги є безкоштовними і їх повинні надавати працівники комунального підприємства. Однак співробітники створювали такі умови, що родичі померлих вимушені були платити за це гроші".

Прокурорка клопотала про відсторонення патологоанатома від займаної посади та обрання запобіжного заходу тримання під вартою. Аргументувала такими ризиками.

“Обвинувачений може ухилятись від кримінальної відповідальності, переховуватись від суду. Також він може здійснювати вплив на свідків – це жителі Олександрійського району, а також колеги обвинуваченого, які йому підпорядковуються".
Підозрюють у заробітку на тілах померлих. На Кіровоградщині обрали запобіжний захід патологоанатому
Запобіжний захід 41-річному патологоанатому обирали в Олександрійському міськрайонному суді. Фото: Суспільне Кропивницький

Адвокат підозрюваного Сергій Швець заперечував проти відсторонення та просив застосувати м’якший запобіжний захід – особисте зобов’язання. Свою позицію він пояснював тим, що його підзахисний від суду не переховується, вчасно приходить на судові засідання, за межі області не виїжджав, адресу проживання не змінював.

"Стосовно свідків, то з ними він ніколи не спілкувався та не має на них впливу. Позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, має на утриманні чотирьох дітей, троє із них малолітні. Крім основної роботи, він є приватним підприємцем, постійно надає допомогу медичному закладу, в якому працює".

Підозрюваний Андрій Шевченко сказав, що у своїх діях кримінального правопорушення не вбачає.

"Я взагалі не розумію у яких тяжких злочинах мене звинувачують, якщо займався підприємницькою діяльністю, платив податки і не порушував жодних посадових обов’язків".

Суддя Юлія Молонова ухвалила рішення обрати запобіжний захід – домашній арешт на два місяці та на такий же період відсторонити обвинуваченого від посади.

Підозрюваний говорити, чи подаватимуть апеляцію, відмовився.

"Швидше за все, ми не будемо оскаржувати дане рішення, але це вирішуватиме підзахисний", – сказав адвокат Сергій Швець.

Оскаржувати ухвалу суду буде прокуратура, розповіла прокурорка Ганна Мельникова. Мають зробити це протягом п’яти днів.

Поспілкуватись з колегами підозрюваного у лікарні Суспільному не вдалось. Директор у відпустці. Телефоном сказав, поки триває розгляд справи у суді, нічого не коментуватиме.

На початок