Освятили Алею Героїв та помолились: на Тернопільщині вшанували загиблих військових

Освятили Алею Героїв та помолились: на Тернопільщині вшанували загиблих військових

У Залозецькій та Збаразькій громадах на Тернопільщині вшанували пам’ять загиблих та зниклих безвісти бійців. У Збаражі освятили Алею Героїв.

Про це розповів Суспільному начальник служби військового капеланства сил ТрО "Захід" Ярослав Гадевич.

За його словами, спільну молитву організували в залі Збаразької мистецької школи. Тут зібралися дві сотні жителів.

Ярослав Гадевич, начальник служби військового капеланства сил ТрО "Захід"
Ярослав Гадевич, начальник служби військового капеланства. Фото: Суспільне Тернопіль

"Капеланська служба нараховує понад пів тисячі священників різних конфесій. Вона тільки створена, існує лише рік, але вже на підйомі. Йдуть активні бойові дії, військовослужбовці змучені, психологічно виснажені. А ліпше роботу священника не знає ніхто, крім священника".

На Алеї Героїв у Збаражі на Тернопільщині
На Алеї Героїв у Збаражі. Фото: Суспільне Тернопіль

На Алеї Героїв — банери про 57 загиблих жителів Збаразької громади.

"З Устимом Голоднюком я вчився в паралельному класі в другій школі. Тут є також багато знайомих, зокрема, дядько мій Володимир Войцеховський. Недавно 40 днів було", — говорить військовий 115 окремої механізованої бригади Богдан.

На Алеї Героїв — 57 банерів про загиблих жителів громади
На Алеї Героїв — 57 банерів про загиблих. Фото: Суспільне Тернопіль

Прийшли на захід родичі загиблого військового Юрія Кобзаря. Вони розповідають, чоловік пішов на фронт добровольцем. У жовтні цього року помер від поранень, які отримав під час служби на Харківщині. Йому було 47 років.

"Він був для мене як син. Коли прийшов до мене перший раз, назвав мене мамою, я була мама до останнього. Він переживав за мене, бо я хворію", — сказала теща загиблого Юрія Кобзаря Марія Захарків.

Запалені лампадки біля банерів на Алеї Героїв у Збаражі
Запалені лампадки біля банерів на Алеї Героїв. Фото: Суспільне Тернопіль

"Колись я завжди опускала голову, бо мій чоловік був на війні. Він мені сказав, ніколи не опускай її, в тебе чоловік — герой. Війна забрала найкраще, нам його дуже не вистачає", — розповіла вдова загиблого Юрія Кобзаря Ольга Кобзар.

Вшанування загиблих військових у Збаражі
Вшанування загиблих військових. Фото: Суспільне Тернопіль

Під час заходу подяками від служби військового капеланства нагородили місцевих військових капеланів та волонтерів. Серед них — священник та волонтер Михайло Найко.

"Шануймо, поважаймо тих, хто віддав найдорожче, найцінніше — своє життя. Не забуваймо тих, хто живим парканом стоїть на східних рубежах нашої української козацької землі".

Під час заходу із вшанування загиблих військових
Під час заходу. Фото: Суспільне Тернопіль

Для учасників заходу колядував народний аматорський ансамбль "Збираж". Родичам загиблих вручили 80 продуктових наборів та подарунків. Зокрема, м’ясні та рибні консерви, олію, крупи, солодощі. Їх передали меценати з Чехії, повідомив Ярослав Гадевич.

На початок