18 годин чекав на евакуацію: на Дніпропетровщині лікують пораненого бійця ЗСУ

18 годин чекав на евакуацію: на Дніпропетровщині лікують пораненого бійця ЗСУ

В одній з лікарень Дніпропетровщини лікують пораненого 40-річного бійця ЗСУ. З розтрощеною стопою та множинним пораненнями чоловік 18 годин чекав на евакуацію, розповів він Суспільному.

Позивний Банщик розказує: жив у Києві та працював адміністратором. На другий день повномасштабного вторгнення Росії відвів родину в сховище, а сам пішов до військкомату.

Декілька місяців був у теробороні, потім — у спецпідрозділах. З квітня 2023 року воює в лавах ЗСУ. Каже, поранення отримав на Донеччині від влучання російського дрона-камікадзе.

"Прилетів спочатку один. Я вийшов перевірити, чи далеко ворог, чи ні, бо вони були метрів десь за 50-70 від нас. І зразу другий приліт", — говорить боєць

Військові, які були з ним на позиції, продовжували вести бій, тому першу домедичну допомогу надав собі сам. Наклав турнікет, перев’язав поранені ноги та майже добу чекав на евакуацію, розповідає боєць.

"Мене частина, друзі виносили, коли тягнули, коли несли, хто як міг. Коли повз, поки до транспорту дістались... До місця, де можна безпечно пересісти на транспорт", — говорить він.

Розтрощені кістки, черепно-мозкова травма: на Дніпропетровщині лікують пораненого бійця ЗСУ
На Дніпропетровщині лікують пораненого на Донбасі бійця ЗСУ. Суспільне Дніпро

Прогноз лікарів

З мінно-вибуховим пораненням бійця евакуювали до однієї з лікарень Дніпропетровщини. Це — найпоширеніший тип травм серед військових, каже завідувач травматологічного відділення Юрій.

Лікар каже, у пораненого в нозі залишилися дрібні уламки російського дрона.

"Наслідки будуть назавжди, ця ступня буде, ну вона постраждала і вона повністю не відновиться", — прогнозує медик.

Самостійно ходити боєць зможе за декілька днів, каже лікар. Проте поранена стопа загоюватиметься декілька місяців. Сам боєць каже, що після одужання планує повернутися на фронт.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок