Зав'язування хустки та приготування куті: у музеї на Волині відбувся мистецький захід "Різдво у Косачів"

Зав'язування хустки та приготування куті: у музеї на Волині відбувся мистецький захід "Різдво у Косачів"

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї відбувся мистецький захід "Різдво у Косачів". Під час нього відбувся майстер-клас з зав'язування хустки, готували традиційні пісні страви та кутю.

У родині Косачів дуже любили Різдво, розповіла Суспільному співробітниця Колодяжненського літературно-меморіального музею Марія Чашук.

На святвечір у домі Косачів готували традиційні пісні страви: пекли пиріжки з маком, цибулею, капустою, рибною начинкою.

"Крім традиційної ялинки Ольга і Леся любили влаштовувати живі картини. Це – вистави. Зокрема, ілюстрації до двох оповідань Діккенса "Різдвяні оповідання", — розповіла Марія Чашук.

Співробітниця Колодяжненського літературно-меморіального музею Марія Чашук
Співробітниця Колодяжненського літературно-меморіального музею Марія Чашук. Фото: Суспільне Луцьк

Для майже 40-ка учнів Колодяжненського ліцею провели майстер-клас із приготування куті, розповіла етнографиня Лариси Мірошниченко-Гусак. Мак розтирали макогоном у макітрі. Традиційну кутю готували з горіхами і медом, також за рецептом із сушеними вишнями та халвою.

Хлопці розтирали мак макогоном у макітрі
Хлопці розтирають мак макогоном у макітрі. Фото: Суспільне Луцьк

Учасниця майстер-класу Єлизавета Семенюк розповіла, що вперше готувала кутю. Вдома цією справою займається мама, каже дівчина.

Єлизавета Семенюк розмішує кутю
Єлизавета Семенюк розмішує кутю. Фото: Суспільне Луцьк

Етнографиня Людмила Мірошниченко-Гусак презентувала виставку традиційних жіночих головних уборів з колекції Волинського краєзнавчого музею. Вона провела майстер-клас із зав'язування хустки.

"Українська хустка була із полотна, яке виготовляли на ткацьких верстатах, щоб її зробити наряднішою, то до неї додавали під час ткання смуги: вузенькі, широкі, насичені червоні", — розповіла етнографиня.

Волинські хустки з фондів обласного краєзнавчого музею
Волинські хустки з фондів обласного краєзнавчого музею. Фото: Суспільне Луцьк

Учениця Колодяжненського ліцею Світлана Чуб, яка була моделлю для демонстрації зав’язування хустки,говорить, що їй процес сподобався.

Лариса Мірошниченко-Гусак пов'язує хустку Світлані Чуб
Лариса Мірошниченко-Гусак пов'язує хустку Світлані Чуб. Фото: Суспільне Луцьк

Музейниця Марія Чашук каже: Різдво у Косачів – традиційний захід, в Колодяжному, що дозволяє поринути в українські традиції.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок