"Сьогодні головна ялинка країни — в Авдіївці". В центрі міста волонтери встановили новорічне дерево, щоб підтримати ЗСУ

"Сьогодні головна ялинка країни — в Авдіївці". В центрі міста волонтери встановили новорічне дерево, щоб підтримати ЗСУ

"Сьогодні головна ялинка країни — в Авдіївці". В центрі міста волонтери встановили новорічне дерево, щоб підтримати ЗСУ
Команда волонтерів на підтримку ЗСУ поставила ялинку в центрі Авдіївки. Фото: Євген Єжаков/Facebook

В Авдіївці Донецької області волонтери прикрасили ялинку. Дерево вони встановили у центрі міста аби підтримати українських військових. Зробили це під звуки важкої артилерії, якою її щодня обстрілює армія РФ.

Про це Суспільному Донбас розповіла Яна Статна. Відео з підписом "Головна ялинка країни сьогодні в Авдіївці" вона розмістила на сторінці в Facebook.

"Дерево прикрасили з нашими волонтерами ще вчора (19 грудня), а вранці вже поїхали працювати в Авдіївку з цивільними та військовими", — розповіла Суспільному волонтерка.

Місце біля залишків стели "Я люблю Авдіївку" для новорічного дерева обрали не випадково, хоча й це, за словами волонтерки, було небезпечно.

"Не дуже безпечно, бо зранку вже по місту "працювали" КАБи, коли ми встановлювали ялинку, метрів 400 працював танчик, лягали "Гради". Це центр міста, й тут проїжджають всі військові, які працюють в Авдіївці. Ми робили це для того, щоб підтримати хлопців, показати їм, що ми завжди тут і завжди поруч", — поділилась Яна.

Ця команда волонтерів в Авдіївці на Донеччині працює вже два роки.

Що відомо про ситуацію в Авдіївці

Російська армія почала масштабний наступ на Авдіївку з початку жовтня, намагаючись оточити та захопити місто. Громаду постійно обстрілюють, у місті, за даними очільника міської військової адміністрації Віталія Барбаша на 19 грудня, лишається 1223 людини. 4 грудня влада остаточно з'ясувала, що 12-річний хлопець, якого шукали впродовж кількох місяців, виїхав з міста, виїхав із батьками з міста.

9 грудня 12 людей, які переховувалися в укритті Авдіївського коксохімічного заводу, вдалося евакуювати з міста.

Їжу в місто продовжують завозити, з Авдіївки продовжується евакуація. Людей намагаються вивозити з міста щодня, проте дорога з міста під обстрілами, тож бувають дні, коли евакуацію скасовують.

В місті не працює централізоване опалення та водопостачання, люди набирають воду у свердловинах та опалюють осели буржуйками, та російські військові, за словами Барабаша, прицільно атакують будинки, з яких видно дим, або місця, куди люди приходять по воду.

В місті з літа 2022 року не ховають людей, відколи армія РФ почала обстрілювати усі кладовища. Якщо є можливість, тіла вивозять, раніше в Очеретинську громаду, зараз далі. Іноді люди ховають своїх сусідів самотужки в приватному секторі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок