Жителям громади на Кіровоградщині вперше за пів року подали воду у мережі

Жителям громади на Кіровоградщині вперше за пів року подали воду у мережі

Робота екскаватора
Роботу екскаватора оплатила Первозванівська сільрада. Фото: ОКВП "Дніпро-Кіровоград"

Жителів п’яти двоповерхових будинків на вулиці Заводська у селі Первозванівка Кропивницького району Кіровоградської області під'єднали до нового трубопроводу й уперше за пів року подали у мережі воду.

Водою селище Кізельгур (так називають частину Первозванівки, де розташовані двоповерхівки) має забезпечувати шахта "Інгульська" Східного гірничо-збагачувального комбінату, однак пів року тому водогін зупинився через пориви труб. Шахта його так і не відремонтувала.

Забезпечити водою сотню людей вдалося завдяки співпраці Первозванівської сільської ради та підприємства "Дніпро-Кіровоград", сказав під час брифінгу керівник підприємства Микола Романюк.

"Жителів Кізельгуру й надалі обслуговуватиме комунальне підприємство "Добробут" Первозванівської сільської ради, але воду вони отримуватимуть від нас.

Вода на Кізельгур йде з водозабору "Холодні ключі". Трубу проклали від мікрорайону Завадівка до вулиці Заводська.

Усього витратили на новий водопровід 300 тисяч гривень. Витрати поділили між Первозванівською сільрадою та підприємством "Дніпро-Кіровоград".

"Половина труби – коштом сільради, половина – тієї, що ЮНІСЕФ надала нам, – розповів Романюк. – Сільрада оплатила екскаватор, наші працівники виконали роботи. Як буде влітку, поки не знаємо. На зимовий період води з "Холодних ключів" вистачить, а влітку, коли споживання збільшується, можливо, доведеться подавати воду за графіком".

За інформацією головного інженера кропивницького водоканалу Олександра Атрощенка, довжина труби від Завадівки до вулиці Заводська – півтора кілометра. Діаметр – 75 та 110 міліметрів.

На початок