Здорожчання проїзду, пішки в ТЦК, фото з Полісся в рейтингу El Mundo. Головні новини Рівного та області 20 грудня

Здорожчання проїзду, пішки в ТЦК, фото з Полісся в рейтингу El Mundo. Головні новини Рівного та області 20 грудня

Реформаторська церква у Рівному
Українська євангельсько-реформована церква у Рівному. Храм збудований до 2000-річчя Різдва Христового. Фото: Суспільне Рівне

Новини та події Рівного та Рівненської області 20 грудня 2023 року: фото, відео, коментарі, які вдалось зібрати Суспільному.

На Рівненщині попрощались із 25-річним бійцем штурмової бригади "Лють" Андрієм Павлюком

На Рівненщині попрощались із бійцем штурмової бригади поліції "Лють" Андрієм Павлюком. Він загинув у Бахмутському районі на Донеччині 14 грудня, це перша втрата серед представників підрозділу з Рівненщини. Про це Суспільному повідомили колеги бійця.

Андрій Павлюк народився 12 грудня 1998 року у селі Малі Дорогостаї Млинівського району. Навчався у Національному університеті "Львівська політехніка". Був жителем села Малі Дорогостаї.

Службу в поліції розпочав у жовтні 2020 року, спочатку у Вараському районі, за декілька місяців перевівся на малу батьківщину.

У березні 2023 року прийняв рішення йти воювати у складі об’єднаної штурмової бригади Національної поліції "Лють".

12 грудня йому виповнилось 25 років. Загинув боєць 14 грудня.

Матері загиблого бійця передали прапор
Фото: Суспільне Рівне

"Про нього і я, й інші можуть сказати лише хороше: добрий, чуйний, позитивний. Андрій хотів бути справжнім офіцером. У нього є менший брат зараз навчається в Академії сухопутних військ. Це сім'я справжніх патріотів. Звісно, ми з побратимами помстимось за нього і за кожного українського бійця", — зазначив Суспільному колега штурмовика.

Більше фото з прощання є у матеріалі.

80 дронів з тепловізорами, які купили з бюджету Рівного, передали армії

За гроші, які в листопаді виділили з бюджету Рівненської громади, придбали 80 дронів із тепловізійним баченням. Їх передадуть військовим на передову. Як розповів 20 грудня в.о. мера Віктор Шакирзян, із виділених 20 млн грн закупівля обійшлась у 16 млн.

Міський департамент економічного розвитку 27 листопада оголосив відкриті торги. Дрони придбали за нижчою ціною, а зекономлене планують використати на інші потреби військових підрозділів.

80 квадрокоптерів, які придбали з міського бюджету — моделі "DJI Mavic 3Т".

"За допомогою покращеної тепловізійної камери цей дрон може виконувати завдання вночі. Висота його роботи — 150-200 метрів. Якщо ми ставимо додаткові батареї та виносні антени, можемо залітати на ворожі позиції на дистанцію шість-вісім кілометрів. Ми можемо вночі виявляти ворожі позиції, приховане переміщення їхніх груп, ДРГ, які заходять на наші позиції — і їх знищувати", — розповів військовослужбовець ЗСУ.

Командир військової частини Нацгвардії України Сергій Лук'янчиков розповів, що підрозділи активно використовують такі дрони на Запорізькому та Авдіївському напрямках:

"Використовують безпосередньо рівненські підрозділи та підрозділи західних регіонів. На Запорізькому напрямку "мавік" живе три-чотири дні, на Авдіївському — трошки довше".

На минулій сесії Рівнерада виділила ще 10 млн грн на аналогічні дрони. На наступному засіданні, яке відбудеться 22 грудня, планують розглянути подальшу стратегію допомоги Збройним силам України, додав в.о. мера Шакирзян.

Демонтаж і заміна, поки без перепоховання: у громаді на Рівненщині прийняли рішення щодо братських могил "стрибків"

Рішення про демонтаж, заміну елементів радянської символіки в Тучині й Гощі на Рівненщині ухвалив виконком селищної ради. Йдеться про три братські могили, у двох з яких поховані так звані стрибки — винищувальні батальйони для боротьби з УПА. Рішення ухвалили 15 грудня на виконання закону про декомунізацію, розповіла Суспільному т.в.о. начальниці відділу культури, спорту, молоді та туризму Гощанської селищної ради Тетяна Гуда.

З її слів, парку в центрі села Тучині є дві братські могили. Одна — облікована як поховання воїнів радянської армії. Виконком селищної ради ухвалив демонтувати з цього об'єкту фігуру солдата і напис російською мовою:

"Великая отечественная война" замінимо на "Вічна пам'ять загиблим у роки Другої світової війни", список загиблих воїнів, теж мовою агресора написаний, зробимо державною мовою. Також буде заміна датування з 1941 на 1939 рік".

Головні новини Рівного та області 20 грудня
Братська могила воїнів радянської армії в с. Тучин Гощанської громади. Фото надала Тетяна Гуда

Другий об'єкт в Тучинському парку — братська могила партійно-радянському активу жертв українських буржуазних націоналістів.

"Буде демонтований напис "Здесь похоронен советско-партийний актив, погибший за родину 1944-1968 гг. от рук украинских националистов". Зрозуміло, що такого в сучасному світі не повинно бути", — зазначила Тетяна Гуда.

Головні новини Рівного та області 20 грудня
Братська могила партійно-радянського активу — жертв УБН, с. Тучин Гощанської громади. Фото надала Тетяна Гуда

У центральному парку Гощі теж є братська могила партійно-радянського архіву — жертв УБН.

"Будемо знімати радянського солдата, натомість поставимо пам'ятний хрест. Але це тільки першочергові заходи. Надалі хочемо зробити ексгумацію й перепоховання, але відповідно до чинного законодавства. Позиція громади — перенести рештки з братських могил у Гощі й Тучині на комунальне кладовище і встановити знак, що тут поховані такі то люди", — пояснила посадовиця.

Головні новини Рівного та області 20 грудня
Братська могила партійно-радянського архіву — жертв УБН в Гощанському парку. Фото надала Тетяна Гуда

Раніше краєзнавець з Гощі Валерій Бейлах зазначав Суспільному, що, за розповідями старожилів, у братській могилі парку у центрі селища ховали учасників воєнізованих батальйонів, які гинули під час вилазок, операцій у цій місцевості:

"У цій могилі поховано денацифікаторів 40-х років, "стрибків" — бійців істрєбітєльних батальйонів, які були утворені Сталіним у 44-му році, вони проіснували до 1954 року. Це були терористи, які нищили наше національне підпілля і тероризували наш мирний люд".

Усі три братські могили в Тучині й Гощі з 1970 року є пам'ятками історії місцевого значення, тож ексгумацію і перепоховання решток мають погодити в управлінні культури і туризму Рівненської облдержадміністрації та отримати дозвіл з профільного міністерства.

"Через те, що це могили, то, відповідно до законодавства і рекомендацій інституту пам'яті, дозвіл на роботи з ексгумації дає міністерство. Наразі готуємо пакет документів і надсилаємо вже спільно з управлінням культури на Київ. І лише після відповідного наказу запускається процес, — зазначила Тетяна Гуда.

"Проаналізували, що може виникнути": в Рівнеобленерго пояснили, як захищали об'єкти після ударів РФ

На Рівненщині збудували укриття навколо енергооб’єктів й на третину збільшили аварійний запас пального та запчастин на випадок російських ударів ракетами або дронами.

Директор із розвитку електричних мереж Рівнеобленерго Ігор Красінський розповів Суспільному, як готувались до потенційних атак на систему. При цьому журналістам з міркувань безпеки не розповідали усі тонкощі детально та не показували локацій, розголошення про які може зашкодити.

На випадок обстрілів на території однієї з підстанцій збудували укриття навколо трансформатора, розповів енергетик:

"Цього року ми вирішили основні наші об'єкти захистити. Найбільш дороге й важливе обладнання намагалися закрити, уберегти від можливих ракетних обстрілів, і на таких важливих об'єктах ми зробили укриття. Не дай Бог, але при якомусь влучанні ми зможемо зберегти своє обладнання в роботі. Можливо, частково, але щось швидше залишиться в роботі".

У 2022 році від обстрілів енергообладнання Рівненщини найбільше постраждали жителі обласного центру й найближчих населених пунктів, пригадав Ігор Красінський. Тому ремонтну кампанію, спрямовану на запобігання аварійним відключенням взимку, почали одразу після закінчення минулого опалювального сезону:

"Ми зробили реконструкцію трьох наших розподільчих пунктів – 10 кВ, які живлять значну частину Рівного, і плюс до того ми змогли телемеханізувати, тобто вже не треба туди людям виїжджати, ми цим усім через комп'ютер керуємо. Це скорочує час якихось перемикань, якщо, не дай Бог, якась аварійна ситуація виникає — ми дуже оперативно можемо зараз заживити наших споживачів".

Протягом року неодноразово проводили протиаварійні тренування з персоналом, розповів енергетик:

"Я вважаю, що наші диспетчери, наші електромонтери на сьогодні готові до будь-якої ситуації, яка може трапитися в енергосистемі".

Ігор Красінський розповів, що закупили також генератори, щоб підтримувати зв'язок із диспетчерами й ремонтними бригадами у випадку, якщо зникне напруга:

"Те, що ми намічали — все виконали. Проаналізували, що може виникнути, яка потреба при аварійних ситуаціях, в яких матеріалах. Ми прийняли рішення збільшити аварійний свій запас на 30%, і ми ці матеріали вже закупили, вони є на складі. Дай Бог, щоб вони не знадобилися, але вони в нас є, ми готові його використовувати".

На фронті загинули Микола Дмитрук, Вадим Грейнер, Михайло Іванчук та Роман Якимчук з Рівненщини

На війні проти РФ загинули Микола Дмитрук з Деражненської громади, Вадим Грейнер з Дубровицької, Михайло Іванчук з Березнівської та Роман Якимчук з Рівного.

Про це повідомили у Facebook тергромад.

Микола Дмитрук

46-річний Микола Дмитрук проживав у селі Дюксин Деражненської громади. Був водієм стрілецької роти.

Молодший сержант загинув 14 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Кліщіївки, що на Донеччині.

Про час та дату поховання повідомлять додатково.

Вадим Грейнер

48-річний Володимир Грейнер проживав у Дубровиці.

Загинув 18 грудня 2023 року на Куп`янському напрямку Харківської області під час виконання бойового завдання.

Попрощалися з солдатом у середу, 20 грудня.

Головні новини Рівного та області 20 грудня
Фото з Facebook тергромад

Михайло Іванчук

Михайло Івнчук народився у 1975 році. Проживав у селі Городище Березнівської громади.

З січня 2023 року вступив до лав Збройних сил України. Був старшим водієм-механіком. Загинув у Пологівському районі Запорізької області.

Про час та дату прибуття кортежу повідомлять додатково.

Роман Якимчук

Роман Якимчук народився 4 серпня 1983 року у Рівному. Навчався у 27 та 26 школах, а за тим здобув фах столяра та муляра. Чоловік не служив в армії, але після отримання повістки пішов до центру комплектування, пройшов медогляд і поїхав на навчання:

"Я дуже переживала за нього. А він тільки й казав, що все скоро вирішиться. І вирішилось — його призвали. Рома був дуже оптимістично налаштований. У нього завжди все було добре, всі люди навколо — хороші. За чотири місяці, поки проходив навчання жодного разу не поскаржився, лише заспокоював мене. Казав: «Мамусь, не переживай, я прорвусь»", — цитує пресслужба мерії матір Романа Ніну.

Роман служив у протиповітряній обороні.

"6 грудня його та ще двох хлопців перевели у піхоту, адже там бракувало людей. Я дуже переживала, ми ще тоді з ним говорили, плакати почала, а він у такому піднесеному настрої був. Казав: «Мамусь, не плач, все буде добре. Тут же теж треба комусь бути, це війна». А вже 7 грудня зв’язку із ним не було", — розповіла матір.

7 грудня 40-річний солдат Роман Якимчук загинув внаслідок штурмових дій росіян в районі Авдіївки на Донеччині.

Прощання із військовим відбудеться 21 грудня о 10:00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі Тинне.

У Здолбунові на Рівненщині відкрили соціальний центр від Червоного Хреста. Які послуги надаватимуть

У Здолбунові на Рівненщині в приміщенні колишньої бібліотеки відкрили соціальний центр для роботи з незахищеними категоріями людей. Там облаштували ігрову та спортивну кімнати, масажний кабінет та соціальну перукарню.

Коли у школах Рівного та області розпочнуться зимові канікули і скільки вони триватимуть

У Рівному в школах зимові канікули розпочнуться 25 грудня і триватимуть до 7 січня включно. Про це Суспільному розповів начальник управління освіти міста Андрій Мазур.

Загалом в області тривалість зимового відпочинку — різна, два або три тижні. Деякі школи вже вийшли на канікули, а інші ще навчаються, повідомив виконувач обов'язків голови облдержадміністрації Сергій Подолін у Telegram 20 грудня.

Він зазначив, що понад 300 шкіл будуть відпочивати упродовж трьох тижнів і майже 200 шкіл не навчатимуться протягом двох тижнів. Різниця в тривалості зимових канікул виникла через те, що одні заклади освіти відпочивали восени, а інші — ні.

Також за інформацією Сергія Подоліна, у деяких школах канікули тривають вже, а інші — завершать навчання напередодні нового року.

На фронті загинули Тарас Кусковець, Володимир Бігун та Олександр Кузнець

Про це повідомила Сарненська міська рада у Telegram.

Тарас Кусковець

Тарас Кусковець — 21-річний нацгвардієць-азовець, житель села Тріскині, який від початку повномасштабного вторгнення став до війська. Спершу був у лавах 60-го батальйону "Поліські вовки", потім у підрозділі Азов.

Загинув боєць 30 листопада на Луганщині. У нього залишились батьки та двоє братів.

Володимир Бігун

30-річний Володимир Бігун був жителем села Чемерне. Вступив до війська від початку повномасштабного вторгнення, ніс службу старшим солдатом у 60-му батальйоні "Поліські вовки", потім у лавах 116-ї окремої механізованої бригади.

Загинув 11 грудня під час виконання бойового завдання на сході України. У Володимира Бігуна залишились дружина та двоє доньок.

Олександр Кузнець

37-річний Олександр Кузнець був жителем села Стрільськ, служив солдатом 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

Загинув під час бою 17 грудня на Харківщині. У нього залишились дружина та син.

Прощатимуться із бійцями 21 грудня. ️Про час та маршрут руху кортежів мерія має повідомити додатково.

Йшов у ТЦК сім кілометрів пішки, аби стати добровольцем. Історія Вадима Мацкова з Рівненщини

26-річний нацгвардієць з Рівненщини Вадим Мацков — боєць 14 бригади оперативного призначення "Червона Калина". У квітні 2023 року він отримав поранення правої ноги поблизу Білогорівки на Донеччині. Нині боєць лікується в обласному госпіталі ветеранів війни. У вільний час вивчає англійську та читає, а ще мріє стати айтівцем.

Захисник розповів Суспільному, яким був його шлях.

Має шестеро дітей: адвокат підозрюваного у продажі трофейної зброї просив суд у Рівному відпустити його з-під варти

Захисник 37-річного лучанина, якого підозрюють у продажі трофейної російської зброї, подав скаргу до Рівненського апеляційного суду з проханням випустити клієнта з-під варти під нічний домашній арешт. Апелював до того, що в нього — шестеро дітей.

Про це повідомив Рівненський апеляційний суд.

Що це за історія

В Службі безпеки України заявили про перекриття на Рівненщині каналу з продажу трофейної російської зброї. Правоохоронці наприкінці жовтня затримали 37-річного жителя Луцька поблизу села Катеринівка Сарненського району під час оперативної закупки.

Зі слів речниці СБУ Анни Свінціцької-Савчук, нелегальний канал продажу зброї та боєприпасів ліквідували у прикордонних регіонах України:

"Потенційними клієнтами фігуранта були представники кримінальних кіл, яких він підшукував через власні зв’язки. Зразки бойових засобів ураження він зберігав за місцем постійного проживання, а їхню доставку покупцям здійснював на власному авто. За наявними даними, "трофейну" російську зброю він отримував через особисті контакти з місць колишніх боєзіткнень у звільнених районах на сході та півдні України".

За даними слідства, організатором підпільного продажу озброєнь виявився 37-річний житель Луцька.

У прокуратурі Рівненської області повідомили, що під час оперативних закупок чоловік збув 5 гранат, 4 протитанкові гранатомети, а також гвинтівку, 2 160 патронів калібру 5,45 та реактивну гранату типу РПГ-22. Від нелегального продажу зброєю він заробив майже 8️6 тис. грн.

Під час обшуку правоохоронці вилучили:

 • протитанкове озброєння;
 • бойові гранати;
 • набої та новий автомат Калашникова (АК-12) російського виробництва.

Під час обшуків у помешканні затриманого та орендованих складських приміщеннях додатково вилучили:

 • 4 гранати типу Ф-1, РГО та РГН;
 • більше півтисячі набоїв до стрілецької зброї різного калібру.

"Потрапляння зброї у незаконний обіг могло призвести до загострення криміногенної обстановки та розхитування внутрішньополітичної ситуації в регіоні", — зазначила речниця СБУ в області.

Чоловіку повідомили про підозру за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Він перебуває під вартою з можливістю застави в 1,4 мільйона гривень.

Захисник підозрюваного подав скаргу до Рівненського апеляційного суду. Він просив скасувати ухвалу суду та обрати його підзахисному більш м’який запобіжний захід — домашній арешт у нічний час доби, який дозволить забезпечувати багатодітну родину, оскільки в нього шестеро дітей.

Також захисник запевняв колегію суддів, що підозрюваний не буде:

 • переховуватися від органів досудового розслідування або суду;
 • нищити, ховати або спотворювати будь-яку із речей чи документів, які мають істотне
 • значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
 • незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого,
 • експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
 • перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
 • чинити інше кримінальне правопорушення чи продовжувати кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

А також підозрюваний обіцяв добросовісно виконувати процесуальні обов’язки, інформує апеляційний суд.

Позиція прокурора

Прокурор заперечив вимоги апеляційної скарги захисника підозрюваного та наполягав на залишенні запобіжного заходу без змін. Він пояснив, що особу підозрюють у вчиненні тяжкого в період воєнного стану, що становить підвищену суспільну небезпеку.

Також він зазначив, що чоловік може виїхати за кордон під час воєнного стану, оскільки він — багатодітний батько, а також проживає у прикордонному регіоні. Тому існує ризик переховування від правосуддя.

Рішення суду

Рівненський апеляційний суд відхилив вимоги адвоката та залишив як запобіжний захід тримання під вартою з можливістю застави в 1,4 мільйона гривень. Ухвала діятиме щонайменше до 1 січня.

Підвищення вартості проїзду на Рівненщині: чого очікувати та з чим це пов'язано

В деяких регіонах України підвищують тариф на проїзд міжміськими та міжобласними автобусами. На Волині перевізники вже встановили нові ціни, також на 10% зріс автостанційний збір.

На Рівненщині поки тариф залишається у вартості 1,60 грн за кілометр, однак підвищення також планують. Про причини в етері "Суспільне.Спротив" розповів президент ГО "Союз перевізників України", рівнянин Валентин Демчук.

Він зазначив, що зараз тариф мінімальний й повідомив причини ймовірного зростання:

"Насамперед подорожчали паливно-мастильні матеріали. Із запчастинами так само — мало того, що вони подорожчали, то їх ще й не вистачає, проблема у їхній доставці в Україну. З 1 січня піднімуть мінімальну заробітну плату, а з 1 квітня вона ще збільшиться й буде вже 8 000 грн, сьогодні — це 6 700. Це основні проблемні моменти, які спонукають до підвищення тарифу".

З його слів, рішення щодо підвищення цін на перевезення приймає область:

"Зараз перевізники готують розрахунки, будуть подавати до управління інфраструктури, а ті будуть вивчати, дивитися, наскільки вони обґрунтовані й після цього прийматимуть рішення про встановлення тарифу. Я не думаю, що він буде більше, ніж 2 грн/км у нас в Рівненській області".

На сьогодні перевізники не мають компенсації за перевезення пільговиків, однак законодавство передбачає пільгове перевезення до 60% людей, які мають таке право, додав Валентин Демчук. Перевізники звернулися до Міністерства інфраструктури та Кабміну з проханням роз'яснити ситуацію:

"Як її роз'яснити, як жодним законом не передбачаються кошти для компенсацій таких перевезень? А у перевізника є лише обов'язок возити таких пасажирів. Компенсація не передбачається й ніколи не передбачалось, хоча деякі обласні ради приймали рішення і в невеликих обсягах, приблизно 10-20%, перевізнику все-таки виплачувалось. Але на сьогодні компенсація фактично зупинилась".

У середині грудня в.о. мера Рівного Віктор Шакирзян повідомив, що у 2024 році приватним перевізникам обмежать компенсацію за перевезення пільговиків. З 99 млн грн, які вказані в розрахунках, зможуть виділити не більше десятої частини від цієї суми. Це пов'язано зі збільшенням допомоги для Збройних сил України.

Оновлений прогноз погоди на 21 грудня

У четвер, 21 грудня, за даними обласного центру з гідрометеорології, на Рівненщині очікують хмарність з проясненнями. Часом — невеликий короткочасний дощ та мокрий сніг.

Вітер — південно-західний, 9-14 м/с, вдень — пориви 15-18 м/с.

Температура по області: вночі — 0-3º тепла, вдень — 1-6º тепла; по м. Рівне: вночі — 0-2º тепла, вдень — 4-6º тепла.

Птахи над Поліссям: фото у стилі Ван Гога іспанський часопис El Mundo визнав одним з кращих у 2023 році

Фотосюжет з лелеками, які кружляють в небі над Рівненським Поліссям, посів восьму позицію в рейтингу кращих світлин птахів 2023 року від іспанського часопису El Mundo. Його обрали з-понад 20 тисяч учасників з усього світу. Автором світлини є Петро Катеринич, родом із Любикович Сарненського району. І саме тут він зробив цю світлину.

Головні новини Рівного та області 20 грудня
Фото з лелеками, які кружляють в небі над Рівненським Поліссям, посіло восьму позицію в рейтингу кращих світлин птахів 2023 року від іспанського часопису. Фото: Facebook El Mundo

Про це Петро Катеринич розповів Суспільному.

Рейтинг найкращих фотографій іспанський часопис El Mundo організовує щороку, підсумки 2023 опублікували у Facebook 16 грудня.

На восьмій позиції — світлина Петра Катеринича. Він — доктор філософії з журналістики, викладач кафедри кіно і телемистецтва КНУ імені Тараса Шевченка. Родом — із села Любиковичі Сарненського району. І саме тут Петро Катеринич зробив фото, яке увійшло в дев'ятку найкращих з-поміж 20 тисяч учасників конкурсу.

"Більд-редактори видання El Mundo щороку роблять огляд найбільш значущих, на їхню думку, знімків у різних категоріях. Це не обов’язково технічно ідеальні світлини, часом їх "чіпляє" філософія кадру чи особливості знімання – думаю, в моєму випадку йдеться також і про символізм зображення".

Петро Катеринич пояснив, що на світлині зафіксований момент прощання лелек з Поліссям наприкінці літа, коли сотні птахів кружляли над селом:

"Звичайно, цьому є наукові пояснення, але в народних уявленнях таким чином птахи прощаються з рідним краєм. Цей знімок переміг на міжнародному конкурсі "Bird Photographer of the Year" в категорії "креативна фотографія". У підписі я зазначив, що ці лелеки мені перегукуються з мігрантами, які внаслідок війни змушені були покинути рідну землю, проте вони обов’язково повернуться. Лелеки відлітають за тисячі кілометрів, коли настає зима. Але вони завжди повертаються, долаючи всі труднощі, які спіткають їх у дорозі. Українці вірять, що саме любов до рідної землі дає лелекам сили вижити й повернутися додому. Лелека – дуже символічний для українців птах. Мабуть, немає села на Поліссі, де б не було хоча б кілька буслиних гнізд".

Реальне фото автор обробив за допомогою спеціальних інструментів і створив небо, схоже на "Зоряну ніч" Ван Гога:

"Це підвищує магію моменту, додає ритміки й підкреслює геометрію польоту птахів".

Знімок з лелеками, зроблений кілька років тому, опублікували, зокрема, "BBC Wildlife", "National Geographic España", "Der Standard", "GEO", "South China Morning Post", "The Times" та інші видання. Його можна знайти у кількох галереях Великої Британії “The Spring” (Гавант, Гемпшир), "Nature in Art Gloucestershire" (Глостер), "Oxfordshire County Museum" (Вудсток, Оксфордшир).

Фотографувати птахів Петро Катеринич став з початку карантину:

"З того часу пробую свої сили у різних конкурсах. Зокрема, двічі переміг на конкурсі наукових зображень від "Вікіпедії" зі знімками пісочника великого та бджолоїдок, здобув дві золоті медалі Національної спілки фотохудожників України. Але для мене головне – можливість побуті на самоті з природою, відчути її ритм. Птахи – не статичні об’єкти, тож для їх фотографування потрібен комплекс факторів – терпіння, техніка, камуфляжні моменти".

Фотороботи Петра Катеринича можна переглянути на його сайті або у Facebook.

На початок