Екскерівника Держгеокадастру та його спільників судитимуть за незаконне заволодіння землею на Житомирщині

Екскерівника Держгеокадастру та його спільників судитимуть за незаконне заволодіння землею на Житомирщині

Геокадастр, прокуратура
Привласнили землі громади на Житомирщині: судитимуть екскерівника Держгеокадастру та його спільників. Фото: Житомирська обласна прокуратура

На Житомирщині екскерівника Держгеокадастру та його спільників судитимуть за незаконне заволодіння землею вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, прокурор Житомирської обласної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт стосовно організованого злочинного угруповання у складі чотирьох людей за фактом заволодіння чужим майном шахрайським способом, вчинене в особливо великих розмірах за частиною 4 статті 190"Шахрайство" Кримінального кодексу України.

"До земельних оборудок причетні ще й два державні реєстратори. Крім пособництва у шахрайстві, їх обвинувачено у незаконній зміні інформації в автоматизованих (комп'ютерних) системах за частиною 5 статті 27"Види співучасників", частиною 4 статті 190, частиною 3 статті 362"Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї" Кримінального кодексу України.

Раніше Суспільне повідомляло, що організатор угруповання — 42-річний житель Києва, екскерівник Держгеокадастру одного з регіонів. Щоб провернути аферу із землею, він залучив директорку сільгосппідприємства, свого знайомого та керівника землевпорядної організації", — повідомила Тетяна Гоша.

За словами речниці прокуратури, завдяки службовій діяльності вони мали доступ до реєстраційних баз у земельній сфері. Також були обізнані щодо одержання сільгосппідприємствами значних площ землі на праві колективної власності.

"Вони діяли за схемою. Спочатку придбали корпоративні права підприємств. Потім, на підставі незаконно виготовленої технічної документації, земельним ділянкам присвоїли кадастрові номери та оформили на них права власності. Тоді "підключили" державних реєстраторів та оформили право власності на землю", — розповіла Тетяна Гоша.

Екскерівника Держгеокадастру та його спільників судитимуть за незаконне заволодіння землею
Фото: Житомирська обласна прокуратура

За неповних два роки (березень 2020 — січень 2022) обвинувачені придбали корпоративні права семи нібито непрацюючих сільгосппідприємств та незаконно заволоділи майже 1730 гектарами землі лісо- та сільськогосподарського призначення вартістю понад 70 мільйонів гривень, що належали Житомирській обласній раді, Барашівській сільській та Ємільчинській селищній радам.

"На незаконно отриману землю та реєстраційні документи накладено арешт. Також накладено арешт на нерухоме і рухоме майно учасників справи, зокрема, 13 земельних ділянок, будинок та частину квартири, три автомобілі, частки статутного капіталу на загальну суму понад 8 мільйонів гривень", — поінформувала речниця Житомирської обласної прокуратури.

Екскерівника Держгеокадастру та його спільників судитимуть за незаконне заволодіння землею
Фото: Житомирська обласна прокуратура

Звягельська окружна прокуратура заявила шість позовів про витребування з незаконного володіння землі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок