Безплатна реабілітація: як допомагають пораненим військовим та цивільним на Миколаївщині

Безплатна реабілітація: як допомагають пораненим військовим та цивільним на Миколаївщині

На Миколаївщині внаслідок бойових дій поранені військові та цивільні отримують безплатну реабілітацію в клініці "МедікоСано". Клініка працює за власною методикою та оновила обладнання та персонал завдяки мікрогранту від Європейського Союзу. Щомісяця тут перебувають на лікуванні майже 40 воїнів.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з працівниками та пацієнтами лікарні.

Один з відвідувачів клініки — військовослужбовець Данило. Він розповідає, що отримав травму під час бойових дій.

"Проблема в мене — грижа в шийному відділі, у поперечному відділі. Травма, можна сказати, виробнича. Перше заняття було важке, на наступному занятті відчув, що стало набагато краще", — каже військовий.

Від початку повномасштабної війни реабілітаційну допомогу воїнам надає Владислав. Крім того, говорить, займається і з дітьми, у яких є порушення статури після тривалого дистанційного навчання.

"Працюємо на цей час з військовими. Травми колінних суглобів, переломи, різні оперативні втручання після поранень, порушення статури, через навантаження у них з’являються грижі через те, що м’язи не підготовлені та хребет не справляється", — розповідає реабілітолог.

Процес реабілітації.
Процес реабілітації. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Владислав також займається з дітьми, у яких є порушення статури після тривалого дистанційного навчання.

"Коли дітки від 6 і більше років, то працюємо на витягування хребта та спинки, збільшується відстань хребтів і спина вирівнюється. Робляться спеціально відібрані вправи до їхнього діагнозу", — каже він.

Тренажери для реабілітації.
Тренажери для реабілітації. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У березні 2022 року лікарня відновила свою роботу, розповідає засновник клініки Дмитро Моторний. Говорить, вже з квітня того ж року запустили проєкт для військовослужбовців.

"Вирішили наші лікарі, що будемо рухатись в сторону шпиталів, готуватися відновлювати людей після поранень і почали пропонувати нашу допомогу. Потім пішли військовослужбовці зі шпиталів, також періодично лікарі міста направляли до нас пацієнтів, які потрапили під обстріл, отримали значні травми, ушкодження, яким потрібна була реабілітація", — каже Дмитро.

За його словами, щомісяця за проєктом клініка надавала безоплатну допомогу 20-30 пацієнтам. Через це працювали у збиток. За допомогою мікрогранту від Європейського Союзу у розмірі 150 тисяч гривень вони оновили обладнання та збільшити кількість персоналу.

"Якби не цей грант, ми б закрилися, тому що тоді ще в серпні ми позбулися газу, нам було потрібно розв'язувати питання з опаленням взимку. Нам дозволив цей грант придбати теплову помпу, нам треба було розв'язувати питання зі збільшенням кількості ліжко-місць — це кабінки, які ми зробили за кошти гранту, тому що змінилися умови та потреби наших пацієнтів. Більше було потрібно робити процедур ніж тієї реабілітації", — каже засновник клініки.

Засновник клініки Дмитро Моторний.
Засновник клініки Дмитро Моторний. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Кожен боєць в клініці може отримати безплатне лікування за двома програмами — "Сила справжніх" та "Повага до військовослужбовців". Для цього необхідно звернутися до медичного закладу за консультацією та отримати направлення від військового лікаря.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок