Родина морпіха Владислава Цибульського з Полтавщини намагається дізнатися, що сталося із воїном

Родина морпіха Владислава Цибульського з Полтавщини намагається дізнатися, що сталося із воїном

Доповнено

Житель Глобинської громади Валерій Цибульський вже два місяці намагається з’ясувати обставини захворювання свого сина-військовослужбовця. Наприкінці жовтня Владислава Цибульського знайшли непритомним.

2022-го року він добровольцем пішов до війська, розповів Суспільному його батько. Майже рік 23-річний чоловік боронив державу на Донеччині. Нині він перебуває в комі в одеській лікарні.

Що трапилось із Владиславом Цибульським

"Ми досі не знаємо. У нас немає акту розслідування, що саме трапилося", — говорить батько військовослужбовця Валерій Цибульський.

"21 жовтня Влад нам усім написав, що він іде на позицію, немає зв’язку. З 22 на 23 жовтня я йому писала о 22-й годині. Я весь час пильнувала, як там у Херсоні, я бачила, що там йдуть масові бої. Я йому написала: "Владе, ти тільки бережи себе". Він мені більше не відповідав", — повідомила сестра військовослужбовця Валерія Цибульська.

Родина 23-річного морпіха Владислава Цибульського намагається дізнатися, що сталося із воїном
Владислав Цибульський нині на лікуванні. фото надані Валерією Цибульською

"Його два дні не було, він два дні не виходив на зв’язок. Я звернувся до нашого військкомату, в область. Я подзвонив до командира з техніки. Він сказав: "Я через годину перетелефоную". Він так і не перетелефонував. Я знову до нього подзвонив, а він каже: "Ваш Влад перебуває у комі в критичному стані", — розповів батько військовослужбовця Валерій Цибульський.

Коли Владислав Цибульський пішов до ЗСУ

До війська Владислав пішов добровольцем у жовтні 2022-го. Його батько говорить, що бойового досвіду у сина не було.

"Це його бажання, він так захотів. Він казав: "Потрібно патріотом бути, ставати на захист своєї батьківщини. Я буду йти", — пригадує батько військовослужбовця Валерій Цибульський.

Владислав Цибульський
Владислав Цибульський в ЗСУ. фото надані В. Цибульською

"Ми питали в нього: "Навіщо? Ти добре подумав? Це ж тобі не іграшки, це ж серйозно все". Він говорив: "Так, я готовий йти заради батьківщини", — зазначила сестра військовослужбовця Валерія Цибульська.

Як і коли знайшли Владислава Цибульського

В документі про евакуацію пораненого вказано, що нещасний випадок стався 23 жовтня о 2-й годині. Тоді Владислава знайшли одного поблизу позицій.

"Його знайшли об 11 годині, але всю ніч до нього ніхто не виходив на зв’язок. Ми поспілкувалися з військовими, вони розповіли, що на позиції ніхто сам не виходить", — говорить сестра військовослужбовця Валерія Цибульська.

Військовослужбовця доправили до миколаївської лікарні. Нині ж Владислава лікують в Одесі, говорить сестра.

Валерій Цибульський
Батько Владислава Цибульського показує фотографії сина. Суспільне Полтава

"Ми з ним спілкувалися, я тримала його за руку. Кажу: "Все, Владику, я буду йти, на жаль". Він тоді заплакав. Значить, він чув мене, була реакція на мої слова", пригадує сестра військовослужбовця Валерія Цибульська.

"У нього не було поранення. Одразу, коли його привезли до Миколаєва, було написано "отруєння чадним газом". Потім уже у лікарів в історії хвороби (Владислава – ред.) написано було, що невідомою речовиною Влад отруєний був", — розповів батько військовослужбовця Валерій Цибульський.

Нині родина найняла адвоката аби з’ясувати що сталося з Владиславом.

"Командир говорив, що розслідування проводили. Він (командир – ред.) це говорив нам у перші дні. Проводили розслідування, приїжджала група, яка цим займається, і нічого не виявила. Коли ми почали зв’язуватися з адвокатом, тоді нам сказали, що розслідування все-таки немає. Ми говоримо: "Як так? Вже минуло більш, ніж півтора місяці". Але акту розслідування нам так ніхто і не надав", — каже батько військовослужбовця Валерій Цибульський.

Суспільне звернулося із запитом до командування Військово-морських сил України із проханням надати інформацію про обставини отруєння матроса Владислава Цибульського.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок