Такого відчутно проукраїнського спротиву на території Криму ми не бачили до 2022 року — Ташева

Такого відчутно проукраїнського спротиву на території Криму ми не бачили до 2022 року — Ташева

Таміла Ташева на пресконференції Представництва президента України в АРК
Таміла Ташева на пресконференції Представництва президента України в АРК 19 грудня, 2023 року. Фото: Суспільне Крим

У 2023 році зросла кількість проукраїнських протестів на території тимчасово окупованого Криму. Водночас такого відчутного українського спротиву окупації на півострові до 2022 року не спостерігалось.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева під час пресконференції Представництва та Офісу Кримської Платформи, присвячену результатам їхньої діяльності за 2022-2023 роки.

"Я можу стверджувати як людина, яка з 2014 року працює в правозахисному середовищі, потім перейшла на роботу в державні інституції, що такого відчутно проукраїнського спротиву на території півострова ми не бачили до 2022 року. Це можна пояснювати різними причинами. Але ключова напевно та, що люди відчувають на території півострова, що Україна дійсно бореться за Крим, бореться не тільки на політико-дипломатичному рівні, а й на військовому. Є неодноразові вибухи на Керченському мосту, на території Севастопольського флоту, на території різних баз. І в принципі наші такі поступи в акваторії Чорного моря, нашим ЗСУ є про що говорити і ми маємо цим пишатися", — наголосила вона.

За даними окупаційних кримських судів, зафіксовано щонайменше 517 випадків притягнення до адміністративної відповідальності, 312 з яких — протягом 2023 року. У Представництві підкреслили, що таких фактів є більше, але це вже вирішені рішення "судів".

Крім того, було заведено проти кримчан чотири кримінальні справи протягом цього року за статтею про "дискредитацію ЗС РФ" (ст. 20.3.3. КпАП РФ).

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок