У природному парку "Білобережжя Святослава" розробили концепцію збору та утилізації сміття

У природному парку "Білобережжя Святослава" розробили концепцію збору та утилізації сміття

У природному парку "Білобережжя Святослава" розробили концепцію збору та утилізації сміття Суспільне Миколаїв

Близько чотирьох тисяч людей щоліта відпочивають у кемпінгу "Сосновий бір" – це один з шести рекреаційних пунктів на Кінбурнській косі. Перед закриттям сезону в наметовому містечку, а також на всій території Національного природного парку "Білобережжя Святослава" намагаються вирішувати проблеми збору та утилізації сміття.

Яким чином борются зі сміттям на заповідних територіях у сюжеті Суспільного

Автор ‒ Федір Бондар.

Як розповів в.о. директора "Білобережжя Святослава" Юрій Козловський, національним парком розроблена концепція поводження із відходами.

У природному парку "Білобережжя Святослава" розробили концепцію збору та утилізації сміттяСуспільне Миколаїв

Концепція передбачає сортування, видалення вторинної сировини на місці її переробки. Те, що неможливо переробити, має видалятися на полігон твердих відходів. В умовах парку це дуже складно логістично, бо такий полігон розміщений на території Голої Пристані Херсонської області.

Для підвищення ефективності збирання та утилізації сміття, каже керівник Національного природного парку, потрібно, крім обов’язкового сортування, запровадити систему попередньої переробки сміття – пресування або подрібнення безпосередньо на Кінбурні.

У природному парку "Білобережжя Святослава" розробили концепцію збору та утилізації сміттяСуспільне Миколаїв

Завдяки співпраці з громадськими організаціями, в першу чергу з міжнародним проєктом EMBLAS, який займається запровадженням проєктів щодо охорони довкілля Чорного моря, вдалось у 2020 році реалізувати перший етап програми – придбання гідравлічного пресу для пластику.

Співпраця з EMBLAS, дозволила придбати асенізаційну діжку для рідких відходів.

Що ж до твердих побутових, їх вивозять для утилізації до сусідньої області вантажівкою, коли накопичиться 12 кубометрів такого сміття.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди