У Фінляндії поліція вимагає арешту для бойовика банди "Русич" Петровського за воєнні злочини в Україні

У Фінляндії поліція вимагає арешту для бойовика банди "Русич" Петровського за воєнні злочини в Україні

У Фінляндії поліція вимагає арешту для "Русич" Петровського за воєнні злочини в Україні
Фото: з тг-каналу "Русич"

У Фінляндії Центральна кримінальна поліція вимагає накласти арешт на росіянина Воїслава Тордена (він же Ян "Слов'ян" Петровський) за підозрою у скоєнні воєнних злочинів в Україні.

Про це повідомляє Yle.

Згідно з ордером на арешт, ймовірні злочини було скоєно у 2014-2015 роках.

У повітовому суді Гельсінкі інформагентству STT повідомили, що засідання у справі відбудеться в понеділок, 18 грудня, у другій половині дня.

Заступник генпрокурора Юкка Раппе раніше ухвалив рішення почати попереднє розслідування ймовірних злочинів Тордена в Україні. За його словами, слідство відбудеться у Фінляндії, оскільки за рішенням Верховного Суду Торден не може бути екстрадований в Україну.

Торден заперечує всі звинувачення.

Що відомо про Тордена (Петровського)

Тордена заарештували у Фінляндії 20 липня біля входу на літак рейсу до Ніцци, Франція, коли патруль прикордонної служби здійснював там контроль для іноземців. В аеропорту Гельсінкі-Вантаа Торден пред'явив російський паспорт і посвідка на проживання, видані Фінляндією.

На підставі своїх розвідувальних даних прикордонна охорона запідозрила, що попереднє ім'я Тордена було Ян Петровський, як і він сам. Згідно з офіційними даними, Петровський мав заборону на в’їзд до всієї Шенгенської зони, введену як Норвегією, так і Чехією.

Ян Петровський, який раніше воював проти України, проживав у Фінляндії під вигаданим ім’ям Воїслав Торден. Він перебуває під санкціями ЄС, США, Японії, Швейцарії та Нової Зеландії.

Один із районних судів Фінляндії 11 грудня залишив під вартою одного з лідерів російського неонацистського угрупування ДШРГ "Русич" Яна Петровського (Воїслава Тордена). Раніше Петровського звільнили з-під варти 8 грудня, коли Фінляндія не дозволила екстрадувати Петровського в Україну. Але фінські прикордонники одразу ж повернули чоловіка під варту на підставі того, що він порушив Закон про іноземців. Вони наполягали, щоб фігуранту продовжили затримання.

Так звана Диверсійно-штурмова розвідувальна група "Русич" складається з радикальних російських націоналістів та неонацистів і бере участь у війні в Україні з 2014 року. Київ звинувачує організацію у скоєнні воєнних злочинів, у тому числі тортурах та вбивствах полонених та цивільного населення.

На початок