Окупанти змушують працівників ЗАЕС отримувати російські паспорти та підписувати контракти з "Росатомом" — ГУР

Окупанти змушують працівників ЗАЕС отримувати російські паспорти та підписувати контракти з "Росатомом" — ГУР

Окупанти примушують працівників ЗАЕС підписувати контракти з "Росатомом"
ЗАЕС. Фото ілюстративне. Фото: Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Окупаційна російська влада примушує працівників тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) отримати російські паспорти та підписати контакти з "Росатомом". Тим, хто відмовляється, анулюють перепустку до станції.

Про це сьогодні, 17 грудня, повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Зазначається, що окупаційна влада має забезпечити паспортизацію та підписання контактів працівників ЗАЕС з "Росатомом" до 31 грудня. Якщо фахівці електростанції не погоджують, їм анулюють перепустки:

"З метою примусу на українських фахівців чинять психологічний тиск, вибірково без попереджень  позбавляють доступу до робочих місць, анулюючи їхні перепустки", — йдеться у повідомленні.

Також окупаційні російські спецслужби створюють спеціальні телеграм-боти для анонімних доносів на тих працівників ЗАЕС, хто відмовляється від паспорта та контракту.

Що відомо про стан енергоблоків ЗАЕС

  • 16 грудня ЗАЕС вдалося підключити до єдиної резервної лінії електропередач за два тижні після того, як вона була раптово втрачена.
  • Через дії окупантів 16 листопада на енергоблоці №5 ЗАЕС зафіксовано виток реагентів з першого контура в другий, повідомили у пресслужбі НАЕК "Енергоатом". За повідомленням пресслужби, інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий стався внаслідок переведення п'ятого енергоблока ЗАЕС у стан "гарячого зупину".
  • 28 жовтня в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков повідомив, що на тимчасово захопленій ЗАЕС четвертий та п'ятий енергоблоки знаходяться у стані "гарячого зупину". Крім того, за його словами, окупанти мають намір зібрати третій енергоблок, який нині знаходиться у стані ремонту.
  • 12 жовтня 2023 року МАГАТЕ у своєму звіті зазначили, що четвертий енергоблок продовжує перебувати в стані "гарячої зупинки" для виробництва пари для підігріву води для сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції, і для переробки рідких радіоактивних відходів.
  • 4 жовтня у МАГАТЕ підтвердили переведення четвертого енергоблока Запорізької АЕС у стан "гарячого зупину".
  • 4 жовтня у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом" наголосили, що недотримання росіянами вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції збільшує ймовірність радіаційної аварії. Про це сьогодні, 4 жовтня, повідомили
  • 3 жовтня енергоблок №6 ЗАЕС, що тимчасово виробляв пару на час ремонтних робіт, перевели в стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у МАГАТЕ повідомили, що на ЗАЕС перевели 5-й енергоблок у стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у Держатомрегулюванні наголосили, що виведення енергоблоків у стан "гарячого зупину" порушує ліцензію Держатомрегулювання, за якою усі блоки мають перебувати у стані "холодного зупину".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок