"Це направду людина-епоха": в Тернополі попрощалися з нардепом і колишнім ректором ЗУНУ Олександром Устенком

"Це направду людина-епоха": в Тернополі попрощалися з нардепом і колишнім ректором ЗУНУ Олександром Устенком

У Тернополі в Домі печалі попрощалися з колишнім ректором Західноукраїнського національного університету та народним депутатом України четвертого скликання Олександром Устенком. Йому було 93 роки. Вшанувати пам'ять чоловіка прийшли рідні та колеги.

Олександр Устенко народився у Вінниці, а в 1984 році переїхав до Тернополя, розповідає його дружина Тамара Ковальчук. Вона пригадала, яким був Олександр Устенко.

"Був дуже яскравим, відважним, розумним, рішучим. Але як звичайна людина мав свої якості — і ліпші, і гірші. Ліпших набагато більше".

Дружина Олександра Устенка
Дружина Олександра Устенка Тамара Ковальчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Від Дому печалі похоронна процесія вирушила до родинного гробівця.

Завідувач кафедри фінансового контролю та аудиту Західноукраїнського національного університету Михайло Лучко каже, пам’ятає, яких змін зазнав університет за період роботи Олександра Устенка.

"Він розбудував цей університет, тому що за 18 років університет із провінційного вузу, який був на заході України, став одним із найкращих флагманів вищої освіти в Україні. Він завжди говорив, що не потрібно боятися труднощів, завжди йти вперед і завжди ціленаправлено дивитись у майбутнє. Це направду людина часу, це глиба, це епоха, це людина, яка буде світити багатьом — і викладачам, і студентам у їхньому житті".

Михайло Лучко
Завідувач кафедри фінансового контролю та аудиту Західноукраїнського національного університету Михайло Лучко. Фото: Суспільне Тернопіль

Онук чоловіка Олександр Пижик каже, запам’ятав одну з порад дідуся — "Лікуй людей добром".

"Він завжди був світлою людиною, любив полеміку, а також ми завжди з ним вступали у дискусії, вчив мене грати шахи. Він був надзвичайною людиною. Це втрата, яка з одного боку ніколи не закриється, а з іншого боку — він завжди буде зі мною, з нами своєю любов’ю та добротою".

Онук Олександра Устенка
Онук Олександра Устенка – Олександр Пижик. Фото: Суспільне Тернопіль

Із 1984 року по 2002 рік Олександр Устенко працював ректором Західноукраїнського національного університету. По завершенню своєї діяльності став народним депутатом України четвертого скликання. Олександру Устенку було 93 роки.

На початок