Російські окупанти будуть викладати в школах Криму: думка експерта

Російські окупанти будуть викладати в школах Криму: думка експерта

студенти, університет
Студенти "Кримського республіканського інституту постдипломної педагогічної освіти". Ілюстративне фото. Фото: Крыминформ

В окупованому Криму російські військові, які беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, проходять перепідготовку, щоб викладати у школах.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Суспільне Крим поспілкувалось з експертом Центру громадянської просвіти "Альменда" Олегом Охредько, щоб дізнатися навіщо таку практику впроваджують окупанти.

Він зазначив, що подібна інформація є доволі старою, ще минулого року так званих учасників “СВО” окупанти почали використовувати в закладах освіти Криму.

"Проте тільки в цьому році це вийшло на офіційний рівень у зв'язку з тим, що починаючи з вересня в курс основи безпеки життєдіяльності додали ще захист вітчизни. Там викладається як користуватися, наприклад, гранатами чи як стріляти з пістолета. Якраз для цього почали використовувати учасників “СВО”. На сьогоднішній день в так званому КРІППОКримський республіканський інституту постдипломної педагогічної освіти проходять курси перепідготовки, в якому цих “СВОшників” навчають, як поводитися в школі. Хоча документи, які вже прийняті, вони діють не тільки на рівні тимчасово окупованого Криму, а й на рівні Росії. Це становиться певним стандартом і російські військові отримали пільги під час вступу — особливо під час вступу до педагогічних закладів освіти", — розповів Охредько.

Експерт також вважає, що в таких дій є дві причини.

"Перше — це забезпечення роботою або забезпечення, можна сказати якоюсь діяльністю учасників “СВО”, тобто вони бачать своє майбутнє, яке існує. Ну і зрозуміло, вони переводяться. Наприклад, у Криму понад 400 шкіл, уявіть собі це тільки Крим. Ще понад сотня шкіл в тимчасово окупованому Севастополі. Це працевлаштування величезної кількості людей, які пройшли український фронт. Як відзнаку їм дають таке нагородження. З іншої сторони це пропагандистська форма, яка направлена на героїзацію російських військових серед дітей. Тому що діти — це найбільш впливова група, якою можна маніпулювати. От якраз до них направляють цих так званих героїв, які розповідають і показують, що можна робити, як можна робити і що це є захист так званої батьківщини", — наголосив експерт Центру громадянської просвіти "Альменда".

Також Олег Охредько нагадав, що нещодавно міністр просвіти РФ Сергій Кравцов заявив про те, що в дошкільних навчальних закладах будуть створюватися громадські організації, такі як “Орлята Росії”, а отже туди будуть потрібні куратори.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок