Більше фізкультури і плавання: яких змін чекати у школах Львова в новому році

Більше фізкультури і плавання: яких змін чекати у школах Львова в новому році

Більше фізкультури і плавання: яких змін чекати у школах Львова в новому році
Фото: пресслужба Львівської міської ради

У новому 2024 році у школах Львівської територіальної громади запровадять зміни. Зокрема, побільшає уроків фізкультури і їх ставитимуть парами. А під час канікул учні, у школах яких немає басейну, зможуть безкоштовно ходити на заняття у сусідні шкільні басейни.

Як саме зміняться уроки фізкультури в школах, у що гратимуть учні у спортзалах та хто може безкоштовно відвідувати шкільні басейни, дізнавалось Суспільне.

Новий формат уроків фізкультури

Сучасний спосіб життя є малорухливим, тому розвиток фізичного виховання в школі має бути в пріоритеті – вважають в управлінні освіти Львівської міської ради. На початку грудня виконавчий комітет мерії підтримав рішення про збільшення кількості уроків фізичної культури у школах. Відтак, вже з наступного семестру учні деяких львівських шкіл матимуть по дві пари з фізкультури на тиждень, тобто чотири уроки замість трьох.

Як зазначив у коментарі Суспільному начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк, із нового семестру, тобто приблизно із середини січня 2024 року, кількість уроків фізкультури збільшать у тих школах, які мають можливість внести зміни, мають потрібний інвентар та відповідну кількість вчителів. Усе, що їм потрібно зробити – технічно змінити розклад і зробити уроки парами. У тих школах, де є проблеми із спортзалом, роздягальнею додаткові уроки поки не вводитимуть. Проте з нового навчального року це стосуватиметься усіх шкіл Львова.

У скількох навчальних закладах з нового семестру буде по дві пари фізкультури у тиждень наразі точно не відомо, адже досі тривають перемовини з директорами.

"Наші діти мало рухаються і це — велика проблема. Один з ключових моментів здоров’я дітей на рівні з харчуванням – це їхній фізичний стан. Зараз у кожній школі є три уроки фізичної культури – по одному заняттю у різні дні тижня. А це мало і не завжди зручно, бо поки діти прийдуть, переодягнуться, проведуть розминку, уже закінчується урок. Збільшенням уроків фізкультури і переводом їх у пари ми хочемо збільшити рухову активність дітей та якісно і ефективно організувати викладання цього предмету", – каже Андрій Закалюк.

За словами керівника управління освіти Львова, самі уроки фізкультури урізноманітнять та зроблять цікавішими.

Як зазначив начальник управління спорту департаменту розвитку Львівської міської ради Антон Нікулін, для того, щоб уроки фізкультури стали цікавішими, залучатимуть різні громадські організації та федерації з різних видів спорту. Вони не лише демонструватимуть різні активні діяльності, а й знімуть певне навантаження з вчителів фізкультури.

"Наше завдання – змінити ситуацію і зробити так, щоб фізкультура стала цікавою. Вже маємо напрацювання з різними спортивними федераціями, які б хотіли працювати, допомагати в школах і водночас зацікавлені у поширенні свого виду спорту, тож стартуємо з наступного семестру", – каже Антон Нікулін.

Начальник управління спорту, як і начальник управління освіти каже, 45 хвилин для уроку фізкультури мало, адже час у роздягальні, розминка не дають повноцінно провести тренувальний процес, тому всі уроки робитимуть парами.

"Нам потрібна здорова молодь, ми повинні підвищувати фізичний стан наших дітей. Робота над цим ведеться і вже скоро побачимо результати", – додав він.

Шкільні басейни без канікул

Крім того, що уроків фізкультури у школах буде більше, під час канікул дітей планують безкоштовно навчати плаванню. Нововведення стартують вже у січні, тобто під час зимових канікул, та стосуватимуться учнів 2-4-х класів тих шкіл, які не мають своїх басейнів. Усі заняття будуть безкоштовними. Відповідне рішення підтримали на сесії Львівської міської ради.

За словами Андрія Закалюка, завдяки цій ініціативі навчити плавати та залучити до здорового способу життя можна буде якнайбільше дітей.

"Із 127 шкіл, які є у Львівській громаді, басейни працюють у 15, і під час канікул більшість з них простоюють. У тих школах, де вони є, діти мають нагоду навчитись поводитись на воді і плавати. Але, на жаль, діти інших шкіл такої можливості не мають. Враховуючи те, що в нас є осінні, зимові, весняні і довгі літні канікули, ми ініціювали ідею, щоб в цей період шкільними басейнами користувались діти з тих навчальних закладів, які не мають басейнів", – каже Андрій Закалюк.

Програма початкового навчання дітей з плавання у закладах загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади діятиме упродовж 2024 року.

Під час занять дітей вчитимуть базових правил безпеки на воді, додаватимуть впевненості та самостійності під час плавання, розвиватимуть фізичні якості та координацію рухів.

Як зазначив головний освітянин Львова, ті, хто планує віддати дітей під час канікул на плавання, повинен звернутись у найближчу школу, де є басейн. Наразі йдеться про заняття двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю.

Скільки коштів спрямують на таку ініціативу, поки прораховують. За словами посадовця, усе залежить від кількості охочих дітей та кількості тренерів, яких залучатимуть.

Андрій Закалюк сподівається, що ті учні, які здобудуть необхідні навики завдяки цій програмі, згодом вже братимуть участь у шкільній лізі з плавання.

На початок