Мали розглядати бюджет області та програму розвитку промисловості. Чому депутати Кіровоградської облради не зібрались

Мали розглядати бюджет області та програму розвитку промисловості. Чому депутати Кіровоградської облради не зібрались

Не розглянувши жодного питання, сесію Кіровоградської обласної ради закрили. Вона не повноважна, бо не зібрались депутати. Серед іншого, мали розглядати проєкт бюджету області на 2024 рік, затвердити програму розвитку агропромислового комплексу на наступні п’ять років. Голова облради Юрій Дрозд вважає, причиною відсутності кворуму стало питання про поновлення на посаді колишнього голови облради Сергія Шульги.

Сергія Шульгу депутати звільнили з посади 25 квітня. 20 листопада окружний адмінсуд ухвалив рішення про його поновлення.

"Я отримав це рішення 29 листопада, — розповів Юрій Дрозд. – Виконуючи рішення суду, я збирав сесію 1 грудня. 1 грудня сесія не відбулася, тому що не було кворуму. Я оголосив 15 грудня наступну чергову сесію. Депутати сьогодні знову не з’явилися".

Сергій Шульга вважає, депутати мають виконати рішення суду: "У рішенні суду написано, що поновити з 26 квітня, негайно до виконання".

Не прийшли на засідання:

  • ВО "Батьківщина": семеро з 15;
  • "Європейська солідарність": семеро з дев'яти;
  • "За майбутнє": двоє з п'яти;
  • "Пропозиція": четверо з п'яти;
  • "Радикальна партія Олега Ляшка": троє з чотирьох;
  • "Слуга народу": шестеро з 13;
  • позафракційні: дев'ятеро з 11.

Голова фракції партії "Слуга народу" Ігор Волков говорить, мотивація не явки на сесію у депутатів різна: "Є певне розуміння різної мотивації різних представників фракцій щодо приходу на сесію. По-перше, є сумніви включення планових питань, у тому числі бюджету, до позапланової сесії. Питання бюджету й інші планові питання мають розглядатися не у позачерговому порядку, не аварійним шляхом, а у нормальному штатному режимі".

Голови фракцій Олександр Горбунов, Сергій Коваленко та Олександр Чорноіваненко хотіли внести на розгляд сесії питання про призупинення повноважень депутатів від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Ми його не знімаємо, – сказав Олександр Горбунов. – Будемо ставити його і надалі на розгляд. Я сьогодні взагалі пропонував внести зміни до регламенту і депутат повинен працювати у залі. Або ти не повинен бути депутатом".

В обласній раді є дев’ять депутатів фракції від колишньої партії "Опозиційна платформа – За життя", діяльність якої заборонив Верховний суд. Одна з цих депутатів — Людмила Давиденко.

"Я знаю закон про місцеве самоврядування, – коментує вона, – у якому чітко прописана процедура дострокового припинення повноважень депутата обласної ради. Це не повноваження точно Олександра Горбунова. Це я знаю точно, не йому вирішувати, у який спосіб призупиняти діяльність депутата обласної ради".

За інформацією голови обласної ради, 20-та сесія запланована до кінця року.

На початок