Прокуратура через Верховний Суд повернула Житомирській політехніці будівлю у центрі Житомира за 28 мільйонів гривень

Прокуратура через Верховний Суд повернула Житомирській політехніці будівлю у центрі Житомира за 28 мільйонів гривень

"Житомирське ЦНТІ"
Приіщення "Житомирського ЦНТІ". Фото: Офіс Генпрокурора України

Прокурори Житомирської обласної прокуратури витребували для державного університету "Житомирська політехніка" будівлю "Житомирського ЦНТІ" вартістю 28 мільйонів гривень. Справу тричі переглядали суди апеляційної та касаційної інстанцій. Остаточне рішення у листопаді 2023 року прийняв Верховний Суд України, який повернув будівлю у державну власність.

Про це на своєму сайті повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Слідство з'ясувало, що для заволодіння будівлею була організована злочинна оборудка. Зловмисники підробили акт про продаж на електронних торгах будівлі держпідприємства "Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій" (ЦНТІ — ред.). Підприємство тоді перебувало на стадії реорганізації.

На підставі підробленого документу у лютому 2019 року державний реєстратор незаконно зареєстрував право приватної власності на спірну будівлю за фізичною особою. Згодом будівлю продали, а новий власник на підставі акту приймання-передачі у червні 2020 року передав її товариству з обмеженою відповідальністю.

Прокурори у судовому порядку вимагали скасувати протиправну реєстрацію права приватної власності. Відповідач упродовж трьох років судився за те, щоб залишити приміщення у своєму користуванні.

Справу тричі переглядали суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Остаточне рішення у листопаді 2023 року прийняв Верховний Суд, який визнав власником спірного нерухомого майна державу. Відтак будівлю оголосили такою, яка підлягає витребуванню на користь Житомирської політехніки.

Зі слів речниці прокуратури Житомирщини Тетяни Гоші, незаконне вибуття нерухомого майна з державної власності розглядається також і в межах кримінального провадження. На судовий розгляд відправили матеріали для притягнення до відповідальності держреєстратора та осіб, які шахрайськими діями заволоділи державним приміщенням.

Раніше Суспільне повідомляло, що у червні 2023 року Північно-західний апеляційний господарський суд повернув у власність держави будівлю "Житомирського ЦНТІ", вартість якої складає 28 мільйонів гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок