Цукровий діабет: на Київщині навчають, як запобігти хворобі

Цукровий діабет: на Київщині навчають, як запобігти хворобі

Цукровий діабет: на Київщині навчають, як запобігти хворобі
"Школа профілактики діабету". Фото: Бучанська міська рада/Telegram

На Київщині у Бучанській громаді медики проводять зустрічі із жителями, для того щоб розповісти, як запобігати розвитку цукрового діабету. Наразі відбулося два тренінги.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що на базі Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги організували "Школу профілактики діабету" для жителів громади. Перші зустрічі відбулися у Ворзелі та Гаврилівці.

"Учасники самостійно вимірювали цукор крові за допомогою глюкометру і обговорювали ризики, які можуть призводити до розвитку цукрового діабету", — йдеться у повідомленні.

Медики зауважуюь, що таким чином громадяни зможуть навчитись, як запобігати розвитку цукрового діабету, а також освоїти методи самоконтролю захворювання для запобігання важких ускладнень.

Анонси наступних зустрічей публікуватимуться на офіційній сторінці Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги, поінформували в міськраді.

Що відомо про цукровий діабет

Цукровий діабет — небезпечне хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну, або організм не може його ефективно використовувати. Підступність в тому, що він довго може підривати здоров'я зсередини абсолютно непомітно.

Перші симптоми: нічна спрага, швидка втомлюваність, втрата ваги, надмірне відчуття голоду — свідчать про значну шкоду, яку хвороба встигла завдати людині. До груп підвищеного ризику входять люди з діабетом у родинному анамнезі, з ожирінням, пацієнти з хронічним панкреатитом, хворі на атеросклероз та гіпертонічну хворобу. Також у групі ризику жінки, які народили дитину вагою більше 4,5 кг і менше 2,5 кг.

Якщо попередити діабет 1 типу неможливо, то ризик розвитку діабету 2-го можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя. Його складовими є рухлива активність, правильне харчування з мінімальним вмістом цукру та насичених жирів, підтримання нормальної ваги.

На початок