Живуть у багатоповерхівках та приватному секторі. Херсонці скаржаться на велику кількість гризунів у місті

Живуть у багатоповерхівках та приватному секторі. Херсонці скаржаться на велику кількість гризунів у місті

Ексклюзивно

У багатоповерхівках та у приватному секторі Херсона люди скаржаться на велику кількість гризунів. Раніше миші жили лише у підвалах, тепер вони перебувають й у квартирах містян.

Жителі міста про мишей та боротьбу з ними

Розкладають отруту для щурів у підвалі майже щодня. Цього року, розказує голова ОСББ Олександр Дьяков, мишей у будинку в рази більше. Якщо у попередні роки гризунів можна було побачити лише у підвалах, зараз вони й у квартирах.

"Наразі майну ОСББ гризуни шкоди не заподіяли. Але у квартирах, наскільки я розумію, зробили. Я не знаю, бо у мене немає доступу до всіх квартир. Наразі купив в магазині винищувач гризунів. А що робити? Віддам своїм двірникам, а вони розкладуть по підвалах, там, де зможуть", — каже він.

Пастки для гризунів розклала у своїй квартирі Катерина Масюта.

"У квартирах вже мишей багато, і в підвалі є, у смітниках — вони всюди є. Щурів я не бачила, лише миші. Вони маленькі такі, видно, що польові", — каже жінка.

херсон, миші
Один з підвалів у багатоповерхівці Херсона, в якому живуть гризуни, 14 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

На відміну від багатоповерхівок, миші у приватному секторі були завжди, говорить Валентина. Але цього року їх значно більше. Розповідає, влітку гризуни були лише у сараї, із похолоданням – перебрались у будинок.

"Після підтоплення у нас дуже багато розвелося мишей. Хоча у нас є коти, які ганяють їх. Ось одна маленька кішка піймала мишу, а так ми теж боремось", — говорить місцева жителька.

Чому гризуни несуть небезпеку для людей

Чисельність гризунів у Херсоні збільшилась в рази, розповідає начальниця Херсонського районного управління Держпродспоживслужби Марина Малахова.

"Людям треба обовʼязково треба боротись з гризунами у своїх будинках. І бути уважними саме до вживання харчів. Через сечу і через контакт передається лептоспіроз, який є дуже небезпечним для людини. Вона залишається інвалідом, лікування складне і важке, але є і багато інших захворювань. Моніторинги в нас постійні, як за станом води, так за станом харчових продуктів. Всі, які є звернення людей, ми відпрацьовуємо, тримаємо на контролі", — каже Марина Малахова.

Які причини збільшення кількості мишей на Херсонщині

Причини збільшення кількості гризунів на Херсонщині — сприятливі погодні умови та незібраний врожай, який залишився на полях через бойові дії, розказує доцент кафедри ботаніки та захисту рослин Херсонського державного аграрно-економічного університету Іван Мринський.

"Якщо говорити про спалахи чисельності гризунів, то це кожні чотири-п'ять років. Тобто це нормальний природний цикл розвитку. Але пік може бути дуже великої чисельності, може трохи меншої, але такі хвилеподібні піки відбуваються. Це пов’язано з тим, що складаються умови оптимальні для розвитку та розмноження", — розповів він.

Цього сезону оброблених полів стало більше, аграрії розпочали боротьбу з гризунами. Але наступного року їх чисельність не знизиться, говорить Іван Мринський. Така ситуація спостерігатиметься два-три роки.Далі, за його словами, чисельність гризунів має піти на спад.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок