11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму: російський суд виніс вирок ІТ-спеціалісту з Херсона Івану Козлову

11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму: російський суд виніс вирок ІТ-спеціалісту з Херсона Івану Козлову

Ексклюзивно

Російський суд виніс вирок ІТ-спеціалісту з Херсона Івану Козлову. Його засудили на 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Дружина Марія розповіла, що російські військові затримали Івана 21 квітня 2022 року в Армянську на адмінмежі з Кримом. Чоловік разом з родиною намагався виїхати з окупації. Весь цей час його утримували у СІЗО, 30 листопада суд виніс йому вирок.

"Суддя питав причину того, що Іван робив і чи не змінилася вона в його свідомості. Він не змінив різко якось свою позицію на суді. Справу побудували на тому, що він передавав дані розташування російських військ до української армії та до СБУ. І його питали, чому ти це робив. Він і відповідав як і раніше: "Бо прийшли в мій дім, тому, що я українець", — говорить Марія.

херсонщина, іван козлов, полон, рф
Херсонщина. Полонений та засуджений російськими окупантами Іван Козлов разом з дружиною і дітьми. Фото надала Марія Козлова

Так зване "слідство" тривало пів року, було три судових засідання. Марія говорить, зв’язок з чоловіком підтримує через російський інтернет-сервіс, який підлягає цензурі.

"Наскільки відомо, що катування продовжуються. Всі елементи тиску вони продовжують застосовувати. Навіть попри те, що вже пройшли суди. Але він мені пише у кожному листі, що не дають спати. Використовують такий момент і психофізіологічного тиску також, що вони будять вночі, а потім спати вдень теж не дають. Й інші моменти катування також продовжуються. Там багато таких цивільних і вони всі мають такі строки від 10 до 20 років", — каже дружина.

херсон, козлов
ІТ-спеціаліст з Херсона Іван Козлов, якого російський суд засудив на 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Фото надала Марія Козлова

Адвокатка Юлія Богдан допомагає родині Івана Козлова. Говорить, російський суд звинувачує херсонця у шпіонажі. За її словами, тимчасово окупований Крим — це взагалі закрита зона, тож, гуманітарну допомогу передати не можуть, є лише листування.

"В листах є багато доказів жорстокого поводження з полоненими. Це свідчення саме тих осіб, яких звільнили. Наразі існує контактна група російських і українських правозахисників. Більшість російських захисників переслідують, тому вони покинули територію. І ми робимо усе можливе для визволення і повернення наших людей в Україну", — розповіла адвокатка.

херсон, іван козлов
Херсонець Іван Козлов, якому російський суд виніс вирок 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Фото: надала Марія Козлова

На судовий вирок будуть подавати апеляційну скаргу, говорить Юлія Богдан.

"Ми сподіваємося на подачу апеляційної скарги, але ми не перебільшуємо її значення, оскільки ми розуміємо, що країна-агресорка точно не буде зменшувати на багато років. Щодо процесу обміну, я не можу коментувати, але зараз опрацьовується саме механізм звільнення наших цивільних людей, які отримали незаконні вироки", — говорить вона.

Раніше окупаційний "Верховний суд Криму" засудив викрадених мешканців Херсонщини, а саме волонтера з інвалідністю Миколу Петровського та Сергія Котова, до 15 і 16 років колонії суворого режиму за нібито "шпигунство".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок