Безоплатний обмін: на Черкащині пенсіонери отримали мільйон LED-ламп

Безоплатний обмін: на Черкащині пенсіонери отримали мільйон LED-ламп

Пенсіонери Черкащини у 2023 році отримали мільйон LED-ламп в обмін на лампи розжарювання. Отримати енергоощадні лампи замість звичайних люди поважного віку можуть безоплатно.

Про це Суспільному розповів директор Черкаської філії "Укрпошти" Олександр Марченко.

Всеукраїнська програма обміну ламп в регіоні стартувала 1 лютого.

Обмінювали лампи розжарювання на енергоощадні пенсіонери і в Руськополянському відділенні "Укрпошти".

На Черкащині пенсіонери отримали мільйон Led-ламп
Пенсіонерка Любов Бельська. Фото: Суспільне Черкаси

Пані Любов розповіла: додаткові лампи не завадять у великому будинку:

"Це ж не однокімнатна квартира. А весь будинок я не могла п’ятьма лампочками освітити. А так я ще отримаю і мені якраз вистачить".

Вдруге за 2023 рік обмінює лампочки Лідія Шраменко:

"Три лампочки ще знайшла вдома. Повкручувала у хаті. З енергоощадними менше плачу за електрику".

На Черкащині пенсіонери отримали мільйон Led-ламп
Фото: Суспільне Черкаси

Загалом по Україні з початку року обміняли 23 мільйони ламп, розповів очільник Черкаської філії "Укрпошти" Олександр Марченко. За його словами, це суттєво зекономило спожиту енергію:

"Ці лампи мінялися скрізь: і в селі, і в містах, і в невеликих населених пунктах, в районах. Це дало можливість зекономити державі десь тисячу мегават на місяць, що дорівнює роботі одного блоку атомної електростанції".

Із 1 лютого 2023 року у відділеннях "Укрпошти" Черкащини обміняли мільйон лампочок. Регіон посідає четверту сходинку по темпах обміну після Києва, Львова та Одеси.

На Черкащині пенсіонери отримали мільйон Led-ламп
Фото: Суспільне Черкаси

Пан Олександр розповів, що урядову програму з обміну ламп ухвалили 10 січня 2023 року. Згідно з нею, всі українці у відділеннях пошти мають змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних ламп.

А з 5 грудня стартував черговий етап програми. Відтоді люди поважного віку можуть додатково отримати п’ять LED-ламп. Найбільш активні, додав, жителі великих населених пунктів.

На Черкащині пенсіонери отримали мільйон Led-ламп
Директор Черкаської філії "Укрпошти" Олександр Марченко. Фото: Суспільне Черкаси

"Наприклад, це Черкаський район, тому що там автоматизовані сільські відділення і більше населення. Якщо взяти Червону Слободу або Руську Поляну, то в них там кількість мешканців більша, ніж у деяких районних центрах".

За словами Олександра Марченка, додатково обміняти лампи можуть лише пенсіонери із сільської місцевості. З собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код або замовити лампочки в “Дії”. Пенсіонерам не обов’язково відразу мати при собі старі лампи. Вони можуть принести їх до відділення протягом місяця з моменту отримання LED-ламп.

"Ми не робимо ніяких обмежень, що стосуються домогосподарств. Якщо з домогосподарства прийшло два пенсіонери, то кожен може поміняти по п'ять ламп", — додав він.

На Черкащині пенсіонери отримали мільйон Led-ламп
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок