Politico: Шольц запропонував Орбану "піти випити кави" під час голосування за початок перемовин про вступ України в ЄС

Politico: Шольц запропонував Орбану "піти випити кави" під час голосування за початок перемовин про вступ України в ЄС

Politico: Шольц запропонував Орбану "піти випити кави" під час голосування за початок перемовин про вступ України в ЄС
Фото: АР/Markus Schreiber

Під час дискусії лідерів держав-членів Європейського союзу про початок перемовин стосовно вступу України канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану вийти із зали.

Про це повідомляє Politico із посиланням на трьох посадовців ЄС.

За словами співрозмовників, переговори після трьох годин дискусії зайшли в глухий кут через позицію Орбана, після чого Шольц звернувся до угорського прем'єра із пропозицією "піти випити кави за межами кімнати".

Як вказали джерела видання, німецький канцлер пояснив, що відповідна ідея дозволить 26 лідерам Євросоюзу, які залишилися, проголосувати за початок перемовин щодо вступу України з необхідною одностайністю — що, згідно з правилами блоку, також виконується, якщо один лідер відсутній.

Водночас Орбан отримав змогу розповідати, що не голосував за рішення.

"Після того, як обидва політики поговорили в кулуарах, Орбан покинув зал, прокладаючи шлях до історичного рішення Євросоюзу розпочати переговори стосовно вступу з Україною після кількох днів невизначеності з огляду на різкий спротив Орбана", — додало Politico.

14 грудня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що лідери ЄС ухвалили рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок