На Київщині замовники мають пояснювати доцільність своїх закупівель в Prozorro — Кравченко

На Київщині замовники мають пояснювати доцільність своїх закупівель в Prozorro — Кравченко

В системі Prozorro з'явилося додаткове поле, в якому замовники можуть пояснювати доцільність своїх закупівель. Наразі поле не обов'язкове для заповнення, але чиновники та підприємці Київщини повинні це робити.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що додаткова функція має сприяти комунікації із суспільством. Адже стандартна тендерна документація не має достатньо інформації, щоб зрозуміти потребу в роботах, товарах чи послугах, на які витрачаються бюджетні гроші.

"Люди мають знати, на що ідуть їхні кошти. Кожна закупівля повинна бути необхідна, доцільна і зрозуміла. Це все так само важливе, як дотримання законодавства, обґрунтована ціна та забезпечена якість. Тоді питань не буде ні у жителів, ні у громадськості, ні у правоохоронців", — каже голова КОВА Руслан Кравченко.

Він зауважив, що розділ наразі не обов'язковий для заповнення. Але для структурних підрозділів КОВА та громад використання цього інструменту повинно стати правилом. Він також стане в нагоді при аналізі закупівель робочою групою "Прозорість та підзвітність".

У КОВА поінформували, що обґрунтування можна вносити під час створення річного плану, під час створення закупівлі з річного плану чи під час її проведення. Функція доступна для всіх видів: це можуть бути відкриті торги з особливостями, спрощена закупівля чи звіт про договір про закупівлю.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об'єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На початок