Українець Проценко з найкращим результатом сезону виграв етап Діамантової ліги в Римі АР

Стрибун у висоту Андрій Проценко виграв перший міжнародний старт у цьому сезоні.

На етапі Діамантової ліги в Римі виступало одразу шість українців: дві українські стрибунки у висоту взяли "золото" та "срібло", дві бігунки на 400 метрів з бар'єрами - теж дві медалі. Останніми на старт в Римі вийшли стрибуни у висоту: Андрій Проценко та Олег Дорощук. Для обох це був перший міжнародний старт у сезоні.

У зв'язку з невиходом у сектор лідера сезону білоруска Максима Недасекау, фаворитом змагань був італієць Джамарко Тамбері.

Власне, на висоті 2.21 метри в секторі залишилися лише двоє атлетів: Тамбері та Проценко. Вони взяли цю висоту з першої спроби, тоді як інші спортсмени (серед яких і Дорощук) виконали невдалі три спроби.

Планку на висоті 2.24 метри Тамбері взяв з першої спроби, а Проценко - лише з третьої. Коли обоє спортсменів не взяли висоту 2.30 з перших двох спроб, здавалося, що Тамбері стане переможцем за кількістю спроб. Однак тоді Джамарко зміг стрибнути на 2.27 м з третьої спроби, тоді як Проценко - перенеіс свій останній стрибок на 2.30.

Несподівано Андрій зміг взяти 2.30 з першої (і єдиної спроби), тоді як Джамарко не взяв висоту з першого стрибка. Італієць переніс дві спроби на 2.32 метри, але не взяв їх - Проценко залишився єдиним в секторі, з висотою 2.30 метри він виграв змагання.

Уже в статусі переможця етапу Андрій Проценко вирішив взяти планку на 2.34 метри - це міг би бути найкращий результат сезону. Однак спроби українця були невдалими.

Відтак, Проценко повторив свій найкращий результат сезону (2.30 м) та став переможцем етапу Діамантової ліги в Римі. Олег Дорощук фінішував п'ятим.