Збій у роботі мережі "Київстар": другу добу користувачі у Полтаві без мобільного зв’язку

Збій у роботі мережі "Київстар": другу добу користувачі у Полтаві без мобільного зв’язку

Київстар
У абонентів "Київстар" в Полтаві проблеми. Суспільне Полтава

У Полтаві користувачі мережі "Київстар" другу добу не можуть скористатися мобільним зв’язком. Частково у деяких місцевих почав з’являтися домашній Інтернет.

Про це Суспільному розповіли місцеві жителі.

У полтавських сервісних центрах "Київстар" ситуацію не коментують, повідомила кореспондентка Суспільного. Тим часом у сервісному центрі іншого мобільного оператора "Vodafone" – черга. Деякі люди поповнюють рахунки, купують SIM-карти або відновлюють старі номери.

Деякі місцеві розповіли, що користуються послугами іншого мобільного оператора, якщо мають, наприклад, дві SIM-карти, або ж чекають поки мобільна мережа "Київстар" запрацює.

Мобільний телефон
Користувачі "Київстар" у Полтаві без мобільного зв’язку. Суспільне Полтава

«Якщо ти на вулиці і не під’єднаний до WI-FI, то, звичайно, немає у тебе ніякого зв’язку. Можливо, це займе більше часу, ніж хотілось би, але я надіюсь, що все-таки полагодять», - розповіла Суспільному полтавка Дар’я.

«Не можу до дітей додзвонитись. Це найголовніше. Діти хвилюються. Хворі телефонують, не можу відповісти, зателефонувати», - розповіла місцева жителька, медсестра Лідія Третяк.

Поки що терміни відновлення сервісів остаточно не зрозумілі, повідомив генеральний директор компанії Олександр Комаров. Обставини та наслідки протиправних дій з'ясовують представники правоохоронних органів та спеціальних державних служб.

Коли стався збій у мережі "Київстар"

Зранку, 12 грудня, абоненти "Київстар" почали скаржитися на збій зв'язку. Сайт "Київстару" станом на 7 ранку тимчасово недоступний. Зокрема, про збій зв'язку повідомляли абоненти з Києва та Запоріжжя.

Користувачі "Київстар" не можуть перейти на мережі інших операторів: пресслужба Мінцифри повідомила, що це неможливо через збій, який вплинув на національний роумінг. Збій також частково вплине на роботу деяких терміналів та банкоматів "ПриватБанку", але не на всю мережу.

У "Київстарі" Суспільному повідомили, що збій відбувся внаслідок потужної хакерської атаки.

13 грудня гендиректор компанії "Київстар" Олександр Комаров поінформував, що наразі фахівці працюють над відновленням сервісів, і зроблять все можливе, аби остаточно завершити цю роботу протягом дня. За його словами, після стабілізації роботи мережі, усі клієнти, які не змогли скористатись послугами через збій, отримають компенсації.

13 грудня хакерська група "Солнцепек" із Росії взяла на себе відповідальність за атаку на ІТ-інфраструктуру компанії "Київстар". Вони пояснили мотиви атаки тим, що компанія забезпечує зв'язком ЗСУ.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок