Найдешевший Новий рік в Україні. Скільки грошей на святкування виділили на Кіровоградщині

Найдешевший Новий рік в Україні. Скільки грошей на святкування виділили на Кіровоградщині

прикрашання сосни у Кропивницькому
У Кропивницькому 5 грудня 2023 року прикрасили 12 сосен, присячених містам-героям, ЗСУ та волонтерам. Фото: Суспільне Кропивницький

2023 року витрати міст та селищ Кіровоградської області на різдвяно-новорічні свята, аналогічно з іншими містами України, рекордно низькі.

Соціальними мережами шириться фейк про 609 мільйонів гривень, які виділили з міських бюджетів на купівлю ялинок та новорічних декорацій. Спростувало цю інформацію дослідження Руху ЧЕСНО, метою якого було з'ясувати, скільки грошей насправді витратили на новорічні свята 2023–2024 років із місцевих бюджетів.

"Загалом на придбання ялинок та новорічндекорацій було витрачено 62 тисячі гривень із бюджетів у 17 обласних центрах. Такі дані, отримані у відповідь на запити до міських рад. У 2023 році витрати на новорічні свята рекордно низькі. Минулого року святкування обійшлося 16 містам, які відповіли на запити, у понад 200 тисяч, а у 2021 році — у понад 50 мільйонів. Цьогоріч міста перерозподілили гроші на пріоритетні завдання, а для підготовки новорічних свят були залучені бізнес та громадяни".

Скільки грошей на святкування виділили у містах та селищах Кіровоградщини

У Кропивницькому 15 тисяч гривень з міського бюджету витратили на солодощі та книжки для дітей, які відвідали резиденцію Святого Миколая. Більше грошей не виділяли. Штучну ялинку не встановлювали другий рік поспіль, перед будівлею міської ради вивісили ілюмінацію, встановили фотозони та святкове містечко, використавши торішні прикраси та гроші меценатів.

В Олександрії, Знам'янці та Гайвороні не витрачали бюджетних грошей на відзначення різдвяних та новорічних свят. Як і торік, прикрасили живі ялинки, використавши іграшки, декорації та обладнання з попередніх років.

Другий рік поспіль не встановлювали новорічну ялинку й у місті Світловодськ та Голованівськ. У Світловодську її прикрасять у міському палаці культури, грошей з міського бюджету на це не витратили.

У Новоукраїнці влаштували опитування жителів громади у соцмережі з варіантами відзначення Нового року. "Більшість учасників опитування, у тому числі діючі військовослужбовці, висловились на підтримку того, щоб цьогоріч ялинка таки була у нашому місті", — написав голова громади Олександр Корінний.

У громаді прикрасили живу ялинку у центрі міста, використавши наявні прикраси й ті, що принесуть жителі. Офіційного відкриття чи інших розважальних заходів не організовуватимуть. Грошей з бюджету не витрачали.

.

На початок