У лісах оброблюють молоді дерева від диких тварин: для чого це потрібно

У лісах оброблюють молоді дерева від диких тварин: для чого це потрібно

сіянці дерев
Сіянці дерев у лісі. Фото: Ліси України / Telegram

Лісівники оброблюють репелентами сіянці молодих дерев, аби взимку їх не поїли голодні дикі тварини.

Про це розповіли в державному підприємстві "Ліси України".

Найбільше молоді пагони приваблюють зайців, козуль, лосів. Звірі можуть обгризати та пошкоджувати сіянці — це негативно впливатиме на розвиток рослини.

Перед зимовими холодами лісівники оброблюють верхівки дерев у місцях найбільшого скупчення фауни. Безпечні хімічні речовини протягом усього зимового періоду відлякують комах, тварин та птахів від молодих пагонів.

"Покуштувавши оброблені сіянці (2-3 штуки), тварина покидає ділянку. А на тих площах, де не було застосовано репелент, пошкоджена верхівкова брунька", — зазначають в підприємстві.

Для підгодівлі диких тварин в лісі облаштовують спеціальні місця. Лісівники завчасно заготовлюють зерно, сіно, овочі та листяні віники.

У Києві хвойні дерева теж обробили хімікатами, щоб зберегти їх від незаконної вирубки перед новорічними святами.

Що відомо про ліси Києва та області

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

У Києві також продовжує діяти заборона на відвідування лісів. Порушникам загрожує штраф, що може сягати кількох тисяч гривень.

Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомила, що за 10 місяців війни довкіллю Києва та області завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень.

Протягом 2023 року в київських лісах висадили 321 тисячі сіянців. Третина з них — це листяні породи дерев: дуб, яблуня лісова, горобина, бархат амурський, алича. Решта — хвойні.

На початок