Бенксі втратив права на одну з найвідоміших робіт

Бенксі втратив права на одну з найвідоміших робіт

Бенксі втратив права на одну з найвідоміших робіт The Whole World Is A Playground Blog

Британський вуличний художник Бенксі втратив права на одну зі своїх найвідоміших робіт - "Метальник квітів", яку він намалював у 2003 році у Палестині.

"Бенксі вирішив залишитися анонімним і, здебільшого, малювати графіті на чужому майні без їхнього дозволу, а не малювати його на полотнах або своєму власному майні", - йдеться у рішенні Управління з інтелектуальної власності Європейського союзу, передає The Guardian.

Художник подав до суду на компанію Full Colour Black, яка виробляє листівки та використовувала зображення графіті Бенксі на своїх листівках. Однак через те, що художник не захотів розкрити свою особистість, суд відмовився стати на його бік у диспуті.

Тепер представники художника побоюються, що Бенксі може втратити права і на інші роботи.

У 2019 британець відкрив власний магазин у Лондоні, щоб захистити права на його графіті. Серед речей, які можна там знайти - диско-кулі, зроблені з використаних під час заворушень поліцейських шоломів та копії бронежилета, в якому виступав реп-виконавець Стормзі на фестивалі в Ґластонбері у 2019 році. При цьому у рішенні Управління з інтелектуальної власності назвало ці предмети "образливим". Як заявляють захисники художника, управління було критично налаштоване до магазину, що і підірвало справу про "Метальника квітів".

Що відомо

  • Британський вуличний художник Бенксі пожертвував гроші на роботу судна, яке рятує біженців, що намагаються перепливти Середземне море, щоб потрапити до Європи з Близького сходу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше