Як безпечно провести новорічні свята: поради хмельницьких рятувальників

Як безпечно провести новорічні свята: поради хмельницьких рятувальників

Новий рік, ялинка
Ілюстративне фото: Суспільне

Щоб пожежі не зіпсували новорічні свята, рятувальники Хмельниччини нагадали, як правильно встановлювати новорічну ялинку, використовувати ілюмінацію та інші вироби перед святами.

Про правила безпеки з підготовки та проведення новорічних свят розповів начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ДСНС Хмельниччини Олександр Гулько.

За його словами, ялинку треба встановлювати на стійку основу якомога далі (не менше одного метра) від опалювальних приладів, камінів, газових плит.

"На жаль, штучні ялинки дуже швидко горять та плавляться, при цьому виділяють отруйні речовини. Тому, обираючи штучну ялинку, краще віддавати перевагу моделям з вогнезахисною обробкою (відповідна інформація зазначається на пакуванні)", — розповів Олександр Гулько.

Також він радить не застосовувати для ілюмінацій свічки, бенгальські вогні, особливо в поєднанні з паперовими іграшками чи "снігом із вати".

"Ілюмінація має бути лише сертифікованою та справною. Якщо у ній виявилися недоліки: пошкоджений провід чи його нагрівання, іскріння — потрібно терміново вимкнути", — пояснив начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ДСНС.

За словами Олександра Гулька, не варто залишати ввімкнену ілюмінацію без нагляду, а ще не дозволяти дітям самостійно вмикати електрогірлянди.

"Ялинку не варто встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації", — розповів Олександр Гулько.

Також він нагадав, що в Україні діє заборона на салюти, феєрверки та петарди. Громадян, які ігноруватимуть обмеження, будуть притягувати як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок