Травмування дитини у розважальному центрі Рівного: суд частково задовольнив позов про матеріальну шкоду

Травмування дитини у розважальному центрі Рівного: суд частково задовольнив позов про матеріальну шкоду

Тризуб у суді
Фото: Суспільне Рівне

Суд першої інстанції зобов’язав один з розважальних центрів Рівного сплатити 35 тисяч гривень моральної шкоди матері та її сину. У 2022 році 11-річний хлопчик на атракціоні "Лабіринт" отримав відкриту забійну травму правої гомілки довжиною 10 см.

Про це йдеться у рішенні Рівненського міського суду від 11 грудня, яке оприлюднили на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

Мати звернулася до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди для себе та дитини у загальному в розмірі 400 000 гривень. Свій позов вона аргументувала тим, що її 11-річний син 3 грудня 2022 року отримав відкриту забійну травму правої гомілки на атракціоні "Лабіринт"В Паспорті на дитячий комплекс "Лабіринт" зазначено, що ігровий комплекс являє собою трьохрівневий каркас, який зібраний з труб, обшитих м`яким матеріалом. Поверхові перекриття - фанерні перекриття, оббиті поролоном. Стіни, перегородки і стеля виконані з капронової сітки. Переходи між поверхами по м`яких сходах. Всередині комплексу розміщені ігрові елементи: м`які напівциліндри, гірка і ін. Спуск з гірки здійснюється на площадку з м`якими перекриттями і засипану пластмасовими кульками. через "неналежно захищену металеву конструкцію".

Після цього хлопчика госпіталізували у травматологію. Лікарі йому наклали фіксуючу пов'язку, зробили рентгенографію та поклали у стаціонарне відділення. Згодом, батько іменника повернувся у розважальний центр, щоб оговорити цей інцидент.

"Працівники відповіли, що це батьки й супроводжуючі несуть відповідальність за дітей і лише саме тоді почали вказувати йому на таблички, які висять при вході. Чоловік зауважив, що їх обов`язок — ознайомлювати всіх відвідувачів з правилами поведінки перед входом у розважальний центр, а не після того, як травмується дитина. Через деякий час директорка центру пропонувала матеріальну компенсацію у розмірі 20 000 грн. Таку пропозицію мати сприйняла як образу", — йдеться у справі.

Мати дитини зазначила у суді, що інструктори у розважальному комплексі не знаходилися біля кожного атракціону. Вони стояли посередині зали розважального комплексу, а це "суперечить вимозі виробника атракціону "Лабіринт".

"Дитина перенесла великий стрес, моральні страждання, але у подальшому вони не зменшились. Постало питання щоденної гігієни, відвідування туалету, адже права нога була повністю забинтована та встановлений гіпсовий лонгет, якого не дозволялось намочувати. Він змушений був вперше у своєму житті навчитись пересуватись за допомогою милиць. Дитина дуже переживала, що пропускає шкільні заняття, додаткові заняття з програмування, а найбільше він втратив можливість відвідувати заняття з самбо та пропустив змагання", — йдеться у судовому рішенні.

На судовому засіданні представник розважального центру не з'явився.

Відповідно до акту про нещасний випадок, хлопчик отримав травму через незадовільний технічний стан дитячого ігрового комплексу "Лабіринт". Директорка центру вважає головною причиною інциденту те, що діти поводилися гіперактивно та не зважали на зауваження працівників.

Рівненський міський суд частково задовільнив позов матері, а початкові вимоги визнав завищеними.

"В результаті допущення порушення відповідачем вимог безпечності, якості, справності атракціону "Лабіринт", позивачі зазнали моральних страждань, оскільки їхнє життя з моменту травмування дитини зазнало змін у бік погіршення, змінився звичайний ритм життя, погіршилось психологічне самопочуття", — аргументував своє рішення суддя.

Суд зобов'язав підприємство сплати 25 тисяч гривень моральної компенсації на користь хлопчика та 10 тисяч гривень на користь матері. Також керівництво розважального центру має сплатити судовий збір. Водночас відповідач має місяць на апеляцію.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок