Через хакерську атаку в Дніпрі вже добу немає зв'язку "Київстар". Де діє безкоштовний "Wi-Fi", як працюють лікарні

Через хакерську атаку в Дніпрі вже добу немає зв'язку "Київстар". Де діє безкоштовний "Wi-Fi", як працюють лікарні

Оновлено
Через хакерську атаку в Дніпрі вже добу немає зв'язку "Київстар". Де діє безкоштовний "Wi-Fi", як працюють лікарні
Суспільне Дніпро

Через хакерську атаку в Дніпрі вже добу немає зв'язку оператора "Київстар". Через це у декількох районах Дніпра вночі було відсутнє вуличне освітлення, повідомили в міськраді.

За даними з комунального підприємства "Міськсвітло", 80% освітлення в місті вмикається через GSM-канал оператора мобільного зв'язку "Київстар". Тож ліхтарі на мостах, центральних вулицях та магістралях вмикали в ручному режимі. У разі відновлення зв'язку зовнішнє освітлення запрацює у повному обсязі.

Як працюють лікарні й магазини

Номери реєстратур лікарень та сімейних лікарів недоступні, проте самі лікарні та амбулаторії працюють у звичайному режимі, кажуть у міськраді. За потреби заклади використовують засоби безперебійного зв'язку.

Через відсутність зв'язку "Київстар" у Дніпрі спостерігаються черги у магазинах з продажу сім-карт інших операторів, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У точці обслуговування "Vodafone" в районі колишнього Нагірного ринку потік покупців сім-карток зріс приблизно в 5-7 разів, сказав Суспільному фахівець Юрій.

Де є безкоштовний "Wi-Fi"

Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради нагадав, що у Дніпрі можна скористатися безкоштовним Wi-Fi з'єднанням від Triolan у таких місцях:

  • парк Шевченка (алея вздовж літнього театру та оглядовий майданчик);
  • парк ім.Писаржевського (головна алея);
  • парк Зелений Гай (головна алея).

Що відомо про збій в роботі "Київстар" в Україні

Зранку, 12 грудня, абоненти "Київстар" почали скаржитися на збій зв'язку. Сайт "Київстару" станом на 7 ранку тимчасово недоступний. Зокрема, про збій зв'язку повідомляли абоненти з Києва та Запоріжжя.

Міністр інфраструктури Кубраков заявив, що роботу "Київстар", як він сподівається, відновлять за кілька годин, передає кореспондентка Суспільного.

Пресслужба Кіберполіції нам у коментарі сказала, що звернень від оператора про нібито хакерську атаку не надходило.

Користувачі "Київстар"не можуть перейти на мережі інших операторів: пресслужба Мінцифри у коментарі "Громадському" повідомила, що це неможливо через збій, який вплинув на національний роумінг. Збій також частково вплине на роботу деяких терміналів та банкоматів "ПриватБанку", але не на всю мережу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок