Київська облрада запускає тимчасовий сайт. Після хакерської атаки зламані сервери, дані були втрачені

Київська облрада запускає тимчасовий сайт. Після хакерської атаки зламані сервери, дані були втрачені

Київська облрада запускає тимчасовий сайт
Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Київська обласна рада запустила тимчасовий офіційний сайт для оприлюднення рішень, які ухвалюють посадовці. Попередня версія сайту була зламана хакерами 2 листопада.

Про це поінформувала Київська облрада.

Зазначається, що 2 листопада на сайт Київської обласної ради здійснили хакерську атаку, внаслідок чого була повністю паралізована робота Апарату облради, зламані сервери, всі дані були втрачені.

"Наразі триває робота з відновлення втраченої інформації", — йдеться у повідомленні.

Посадовці інформують, що створили тимчасову версію сайті задля висвітлення роботи Київської обласної ради та оприлюднення ухвалених рішень, відповідно до вимог чинного законодавства. Зокрема, на виконання законів "Про доступ до публічної інформації" та "Про місцеве самоврядування в Україні".

"Йдеться про розпорядження голови, рішення, поіменне голосування, протоколи засідань сесії ради, а також засідань постійних комісій тощо", — зазначили у пресслужбі Київської облради.

Тимчасова сторінка офіційного сайту Київської обласної ради за посиланням.

Раніше повідомлялося, що на сайт Київської обласної ради здійснили хакерську атаку. Винних шукають співробітники Департаменту кіберполіції. Фахівці працюють над відновленням роботи сайту. Під час атаки на стартовій сторінці сайту Київської обласної ради з'явилося зображення Президента України Володимира Зеленського з погрозливим повідомленням російською мовою: "ЗЕЛЕНСКИЙ!!!! ВНИМАНИЕ!!! МЫ УЖЕ ТУТ!!! ЖДИ ПОДРОБНОСТЕЙ!!!".

Кібератаки Росії на Україну під час повномасштабного вторгнення

Росіяни намагаються зламати акаунти українців у месенджері SIGNAL, яким користуються чимало військовослужбовців і який вважається найбільш захищеним від російських втручань.

Держспецзв'язку повідомляло, що впродовж січня-червня 2023 року кількість кібератак проти України зросла до 762. Це більш ніж удвічі більше за показники другої половини 2022 року. Водночас кількість критичних кібернападів за цей період, зменшилася на 81% — до 27, що свідчить про покращення захисту.

Зазначалося, що серед тенденцій кіберзлочинців 2023 року – підвищений інтерес до українських правоохоронних структур. У травні Росія атакувала український онлайн-сервіс бронювання місця для перетину кордону вантажівками "єЧерга".

На початок