У Ірпені триває перевірка відновлених після російських обстрілів будинків. На що скаржаться мешканці

У Ірпені триває перевірка відновлених після російських обстрілів будинків. На що скаржаться мешканці

У Ірпені триває перевірка відновлених після російських обстрілів будинків
Зруйноване військами РФ місто Ірпінь, Київська область. Зруйноване військами РФ місто Ірпінь, Київська область. Фото: АР

На Київщині в Ірпені перевірили відбудову трьох двоповерхівок на вулиці Гостомельське шосе, 7а, 7б, 5а. Там нині триває капітальний ремонт коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомляє міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Посадовець розповів, що під час інспекції зустрілися з підрядниками, проєктантами для розв'язання питань, які турбували жителів.

За його словами, ухвалили рішення зробити повторну експертизу проєкту будинку за адресою Гостомельське шосе, 5а для заміни окремих комунікацій та утеплення горищ. Також готується окремий проєкт по заміні покрівлі у будинку за адресою Гостомельське шосе, 7а. Роботи проведуть у наступному році.

Також Маркушин поінформував, що мешканці будинків скаржаться на недостатній рівень напруги в електромережі.

"До розв'язання проблеми залучаємо спеціалістів ДТЕК. Запросимо фахівців газової служби, щоб вирішити питання правильного розміщення труб газопостачання", — розповів міський голова Ірпеня.

Олександр Маркушин також зазначив, що власники зруйнованого або пошкодженого житла, які мають нарікання на роботу підрядників, можуть повідомляти про всі проблеми на гарячу лінію ірпінського міського голови: 0800335191.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Архітектори розробили 20 проєктів для відбудови та розвитку Ірпінської громади на Київщині. Першими презентували ескізи проєктів з розширення та благоустрою частини парку "Покровський" вздовж Алеї Героїв АТО.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок